שתף קטע נבחר

ילדים עניים פרצו כדי לאכול, השוטרים תרמו מזון

שני אחים בני 10 ו-12 מבית שאן, שחיים עם משפחתם בעוני והיו רעבים ללחם, פרצו לבתי עסק וגנבו 5,000 שקל כדי לקנות אוכל. הם נעצרו, אבל השוטרים לא התמקדו רק בחקירה: הם הזמינו אותם לארוחה, פתחו את הארנק - ותרמו מזון למשפחתם

הבשורה הרעה של הידיעה הבאה: בישראל של שנת 2012 יש ילדים שפורצים כדי לגנוב כסף כי אין להם מה לאכול. הבשורה הטובה שבצדה: בישראל של שנת 2012 יש שוטרים שיודעים שיש מקרים שבהם חשוב יותר לפתוח את הלב מאשר לפתוח תיק.

 

עוד חדשות ב-ynet:

 

משטרת בית שאן עצרה היום (א') שני אחים בני עשר ו-12 שפרצו במהלך הלילה לבתי עסק בעיר וגנבו מהם כ-5,000 שקל. אלא שהשוטרים לא נשארו אדישים למראה השניים, כשאלה הודו במעשה וסיפרו להם שהם רעבים ושגנבו את הכסף כדי לקנות אוכל שאותו הוריהם אינם יכולים לממן. בצהריים הם אכן הגיעו לאחת החנויות בעיר ורכשו בה מזון.

 

השוטרים. שלפו את הארנקים (צילום: משטרת ישראל) (צילום: משטרת ישראל)
השוטרים. שלפו את הארנקים(צילום: משטרת ישראל)

 

אחרי שהתוודעו לסיפורם של הילדים, שוטרי התחנה בבית-שאן שחקרו את הפרשה פתחו את הכיס ותרמו אוכל לילדים ולמשפחתם. "השוטרים הגיעו לביתם של הילדים, וגילו שמדובר במשפחה קשת יום - המקרר בבית באמת היה ריק, והדיירים בו סבלו מרעב", סיפר מפקד תחנת המשטרה בבית-שאן, סגן ניצב רן אופיר. "מדובר במשפחה שבה רק האב עובד, ומשכורתו אינה מספיקה כדי לכסות את כל הצרכים של המשפחה - אפילו לא כשמדובר באוכל".

 

סגן ניצב אופיר הוסיף כי ההורים הוכו בתדהמה כששמעו על מעשיהם של הילדים. "זו משפחה טובה ונורמטיבית, היא לא הסתבכה עם המשטרה, אבל המצב הכלכלי בה קשה מאוד", סיפר אופיר. או אז, הוא אומר, התגייסו השוטרים המקומיים לעזרה. שני הילדים הוזמנו לארוחת צהריים בחדר האוכל של התחנה, והשוטרים החלו לאסוף תרומות ומוצרי מזון.

 

"השוטרים תרמו כסף משלהם, ורכשנו בו מזון בנוסף לאוכל שהבאנו מהתחנה", סיפר סגן ניצב אופיר, "ארגנו לבני משפחה

משלוח של חבילת שי, כדי שלפחות בתקופה הקרובה הם לא יהיו רעבים".

 

סנ"צ אופיר הדגיש כי מבחינה פלילית, המעשה של הילדים חמור למדי, "אבל היינו חייבים להפעיל פה את מידת האנושיות. אני שמח שגם השוטרים הפגינו פה אנושיות ותרמו ברוחב לב". תיק הפריצה של שני הילדים יטופל על-ידי מחלקת הרווחה, שכן לא ניתן להעניש את השניים בשל גילם הצעיר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השוטרים. הפעילו את מידת האנושיות
צילום: משטרת ישראל
מומלצים