שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  השלמות לפסח: אין רשת זולה, יש מוצרים זולים
  תתפלאו: הצלחנו ליצור את "הסל הכי זול" כל פעם אצל רשת אחרת מתוך ארבע, תלוי מה הכנסנו לעגלה. לכן, לקניות השלמה של הרגע האחרון, כדאי לכם לבדוק את המחיר לפי מוצר ולא לפי רשת, כמו שמשווים מחירי מוצר חשמלי. ואז תגלו שהתירוש הכי זול אצל רמי לוי, והאורז יותר זול במגה

  פקק התנועה הגדול במדינה, נמצא עכשיו בדרך לקופות בסופרמרקטים ברחבי הארץ. סניפי רשתות המזון רוחשים קונים, שבחרו בחנות המסוימת בה הם ממתינים בתור משתי סיבות: 1. משום שזה הסניף בו הם נוהגים לקנות מדי שבוע 2. כי הם קראו שזו הרשת הכי זולה.

   

  • מה עשתה המחאה למחירים? השוואת סלי קניות

   

  • מגה או שופרסל: איפה לקנות אקונומיקה לפסח?

   

  אולם, למרות שבהחלט יש רשתות זולות יותר ופחות, שימו לב לבחירת הסלים המתוחכמת של האתר "מיי סופרמרקט" (mysupermarket) שמוכיחה אלו מניפולציות אפשר לעשות בסלים ואיך הסל הכי זול, הוא לפעמים עניין אקראי גרידא: אנשי האתר הרכיבו ארבעה סלים, כשכל סל מוציא רשת אחרת כזולה ביותר.

   

  *ההשוואה נעשתה בין אתרי האיטרנט של החברות

   

  מכאן עולה שדילוג בין סניפים זו האופציה הטובה ביותר להרכבת סל זול באמת. למרות שרובנו לא בנויים למרתון סופרים מתיש, אפשר ליישם את העצה

  הזאת בקניות השלמה. קניות בסופר זו מטלה שמשלבת ספורט, חשיבה וזיכרון. למרות שיצאתם מהסניף עם עגלה לפסח, שהמלה "ענקית" קטנה עליה, בטח שכחתם לקנות כמה מוצרים וקנייה אחת לא מספיקה. אולי תשקלו, אם כך, לפזר את קניות ההשלמה? אם אתם צריכים רק עוד חבילת מצות, ממרח שוקולד למריחה, צנצנת גפילטע פיש, שמפו ומשחת שיניים, אולי כדאי שתבררו באיזו רשת הקרובה לביתכם כל מוצר כזה נמכר בהנחה הכי גדולה ותחסכו כסף?

   

  ההמלצה הזאת טובה במיוחד אם אתם גרים לא רחוק מסניפים של רשתות שונות, הרי לעיתים קרובות הם מצטופפים באזורים סמוכים. תוכלו אתם לקפוץ לסופר אחר מהסניף הרגיל בו אתם קונים, ולבש למשל, מבן הזוג לערוך קניית השלמה נוספת, בסניף שקרוב למקום עבודתנו. ודי לסקפטיות, לא בזבזתם דלק. הרי במילא הייתם נוסעים לקניית ההשלמה הזאת.

   

  נגמר הקפה, איפה הטייסטרס צ'ויס הכי זול כרגע?

  לשם הדגמה, בדקנו היכן המוצרים הזולים ביותר באזור ת"א- גבעתיים- בני ברק - חולון, בסניפים שממוקמים במרחקים של 5 דקות עד חצי שעה ושעת נסיעה. השתדלנו לבחור במבצעים חובקי רשת, כי המחירים משתנים בין אזורי הארץ. בחרנו לא רק במוצרים הזולים ביותר בקטגוריה, אלא גם במותגים המוכרים והאהובים, הרי לא תמיד מתחשק לנו להחליף מוצר שלטעמנו. אם שכחתם לקנות טייסטרס צ'ויס לאורחים, ודאי תרצו לדעת היכן הוא הכי זול כרגע ובשביל מוצר אחד או עשרה, לא חייבים להיצמד לסניף הוותיק, אפשר ללכת בשביל המבצעים.

   


  קניות השלמה: המוצרים הכי זולים (בשקלים)

  קניות השלמה: המוצרים הכי זולים (בשקלים)
  מוצר רשת מחיר התניות
  אבקת מרק עוף אמיתי 400 גרם אסם מחסני כמעט חינם 9.99 ברמי לוי יותר זול 9.70, אך לחברי ועדון בלבד
  אבקת מרק טעם עוף אסם 1 ק"ג רמי לוי 8.90  
  מרק טעם עוף 400 גרם קנור מגה בול 8.99  
  קמח מצה יהודה בניילון 500 גרם רמי לוי 1.89 מוגבל ל-2 יחידות בלבד. במגה יותר זול - 1 שקל, אך לחברי מועדון
  קמח מצה 500 גרם כרמל רמי לוי 1.89 כנ"ל
  3 ליטר שמן קנולה שופרסל דיל המותג הפרטי 20 אצל רמי לוי: 1 ליטר ב-6.49
  שוקולד למריחה השחר העולה 500 גרם חצי חינם 2 ב-14.99 המחיר הכי נמוך לאריזה אחת: רמי לוי, 7.80
  נוטלה 350 גרם מחסני כמעט חינם 7.99  
  אורז פרסי סוגת רמי לוי 3.90 מוגבל ל-2 יחידות
  ק"ג בשר בואקום: טבעות וצלי מגה בול 49.99 עד 14 באפריל
  פלה נסיכת הנילוס דלי דג ק"ג מגה בול 19.90  
  דג נסיכת הנילוס ק"ג רמי לוי 14.90  
  ק"ג עוף קפוא מס' 3 שופרסל דיל 9.99  
  ק"ג עוף שלם טרי בלדי רמי לוי 9.90 מוגבל ל-3 ק"ג, אמור לרדת לשקל יומיים לפי ליל הסדר
  קפה נמס מגורען טייסטרס צ'ויס 200 גרם רמי לוי 19.90  
  רביעיית טונה פוסידון בשמן מחסני כמעט חינם 2 רביעיות ב-31.99  
  טונה בשמן המותג פרטי 160 גרם מגה בול 4.99  
  אפונה קפואה סנפרוסט רמי לוי 7.99 אפונה עדינה 600 גרם אפונה רגילה 800 גרם
  אפונה וגזר קפואים סנפרוסט שופרסל דיל 10  
  עוגת הבית כשרה לפסח רמי לוי 9.74  
  גפילטע פיש הדג המיוחד 4 קציצות שופרסל דיל 10  
  גפילטע פיש רוקח 6 קציצות 430 גרם אחרי סינון מגה בול 22.90 המחיר לא נמוך לכאורה, אך התמורה עבורו גדולה - משקל הקציצות גבוה מהמקובל
  יין תירוש 1 ליטר רמי לוי 11.99 יין תירוש של המותג הפרטי מגה עולה 10 שקלים לחברי מועדון בלבד
  יין תירוש כרמל רמי לוי 12.90 מוגבל ל-3 יחידות
  עוגיות בוטנים, יין מחסני כמעט חינם ורמי לוי בוטנים: 12.99. ין: 7.99  
  שוקולד לינדט אקסלנס שופרסל דיל 2 ב-10  
  שוקולד עלית רמי לוי 3.89  
  משחת שיניים קולגייט אדום מארז כפול מחסני כמעט חינם 17.99 מוגבל ל-2 יחידות
  48 גלילים נייר טואלט מולט רמי לוי 29.79  
  הד אנד שולדרס שופרסל דיל 26.90 או 2 ב-50  
  שמפו ומרכך הוואי שופרסל שלי 10 כן, דווקא בשופרסל שלי העירונית מצאנו את המחיר הטוב ביותר. במגה מוכרים במחיר זה ללקוחות המועדון ואצל רמי לוי: 2 ב-14.90
  מרכך כביסה סוד 4 ליטר רמי לוי 9.99  
  פיניש 56 טבליות למדיח רמי לוי 49.90  
  נוזל ניקוי כלים הפי 750 מ"ל שופרסל דיל 5.99  
  נוזל ניקוי רצפות זול שופרסל דיל 7.99 ל-2 ליטר המותג הלבן  
   

  לא בדקנו מחירי ירקות כי אלה משתנים מדי יום. שמנו לב שבשופרסל יש הרבה מבצעים לחברי מועדון, כך שקפיצה לשם עשויה להנחיל אכזבה למי שאין לו כרטיס חבר. גם במגה, המבצעים הטובים ביותר הם לחברי מועדון, כך למשל מצות בשקל בעוד שברשתות האחרות המחיר נע בין 15 ל-26 שקל ל-2.5 ק"ג. לעומת זאת, אצל רמי לוי, רוב המבצעים אינם לחברי מועדון.

   

  בזבוז דלק? אתם במילא נוסעים לשופינג

  בעז יהב, מפעיל אתר ההשוואות פרייסז, אפליקציה באמצעותה צרכנים מעלים מחירי מוצרים בהם חזו במו עיניהם בסניפי סופר שונים, טוען ש"פיצול קניות הוא הבסיס לקנייה נבונה ולחיסכון של מאות שקלים בחודש במאמץ קטן יחסית, ובמתן דגש לקניה של מבצעים במידת האפשר".


  השוואת מוצר לדוגמא - אם חסר לי שוקולד ורד הגליל לעוגה, איפה כדאי לקנות?

  השוואת מוצר לדוגמא - אם חסר לי שוקולד ורד הגליל לעוגה, איפה כדאי לקנות? (בשקלים)
  מוצר רשת מחיר מחיר ל-100 גרם
  מארז שלישיית ורד הגליל שופרסל 2 ב-20 3.33 בקניית 2 מארזי שלישייה. בקניית מארז אחד: 4.99
  מאגדת שוקולד שישיית ורד הגליל מגה 19.99 3.99
  מארז שלישיית ורד הגליל רמי לוי 9.89 3.29

   

  לטענתו, "בשיחות עם אנשים, אני שומע את המשפט הבא חוזר על עצמו: 'שאני אתחיל לרוץ בין עשרה סופרים שונים? יש לי דברים יותר טובים לעשות עם הזמן שלי' וכמובן: 'רק הדלק יעלה לי יותר'. ולאנשים הללו אני ממליץ שלא לוותר. על המשפטים האלו בדיוק בונות הרשתות ובמקום לעדכן מחירים בהתאמה, הן מעדכנות ב'זיג זג' כדי שסך הכל עלות הסל בסופר יחיד, ולא משנה איזה, תהיה דומה. אצל אחד מוצר א' זול, ואצל אחר מוצר ב', כך שאין באמת הבדלים ניכרים בסל הקניות המלא.

   

  "מוזר כמה זמן אנשים יכולים להקדיש להשוואת מחירים של מוצר חשמלי פשוט ודווקא באפשרות חיסכון משמעותית, באחד מסעיפי התקציב הביתיים הכבדים שיש, פתאום אין כוח, אין חשק והנושא נתפס כבזבוז זמן. ולגבי הדלק, אפשר לחשוב שהרכב שלכם באמת עומד בחניה ושאתם ממש לא מסתובבים בקניונים ובסידורים גם ככה.

   

  "בשורה התחתונה, לא צריך לרוץ בין עשרה סופרים, בדרך כלל, מספיק לבקר בשניים או שלושה וגם לא חייבים לעשות זאת באותו יום. מי שלא רוצה להפוך את הקניות לתחביב ולא נהנה להגיע לאופטימיזציה מקסימלית של הסל, מוזמן לפצל את הקניה לשניים: קניה עיקרית בסוף השבוע וקניית השלמה במקום אחר באמצע השבוע. לשתי הקניות מומלץ להגיע מוכנים עם רשימה מסודרת. מומלץ להשתמש באפליקציה כדי לעקוב אחר מחירים ולהתעדכן במבצעים השונים גם באתרי האינטרנט של הרשתות ובפרסומים בעיתונות.

   

  "הצרכן הנבון של היום, כבר לא קונה בכל מחיר ויכול להסתדר גם חודשים ללא מוצרים מסויימים. בימים אלו, שלפני החג, הרשתות יוצאות במבצעים מושכים במיוחד, דבר שהופך את הטיול בין הרשתות השונות לכדאי עוד יותר מהרגיל".

   

  יהב, עוקב באתר שלו אחר מחירי מוצרים שונים, ויכול להעיד מה קרה להם לקראת פסח, לדוגא, ממרח שוקולד השחר העולה, מוצר פופולרי בפסח. "מחיר אריזת ממרח השחר 500 גרם ירד מממוצע של 12-13 שקל לאיזור ה-8 – 7.5 שקלים", הוא טוען. "מובילה את הרשימה רשת חצי חינם שמציעה 2 יחידות ב-14.99. רמי לוי ומגה בול ממשיכים עם 7.8 שקלים, יינות ביתן עם 7.99 שקלים ומגה בול עם 8 שקלים".

  השחר העולה. מחיר בירידה לכבוד פסח. נתונים: pricez ()
  השחר העולה. מחיר בירידה לכבוד פסח. נתונים: pricez

   

  במלפפון, יש הפרשים של מאות אחוזים בין החנויות ואפילו בין סניפים של אותה רשת. רמי לוי ואושר עד עם מחירים של 0.99 שקלים לקילו ועד טיב טעם עם 7.99 שקלים לק"ג. גם פלפל, שמחירו נע עד לא מזמן בין 7-10 שקלים, ירד מעט ל-3.99 שקלם ברמי לוי ועד 6.99 שקלים בפרש מרקט.

   

   

   

  "אין דבר כזה סניף יותר זול"

  גלעד שמחוני מנכ"ל מיי סופרמרקט ישראל טוען, "אין דבר כזה סניף יותר זול, יש מה שנקרא עגלה יותר זולה". במיי סופרמרקט, אתר שנוסד על-ידי ישראלים בבריטניה ועשה עלייה לאחרונה, אפשר להשוות בין אתרי האינטרנט של ארבע רשתות שמציעות משלוחים אונליין ולקבל עדכונים תוך כדי הרכבת הסל, לגבי מוצרים זולים יותר באותה הרשת וברשתות מזון אחרות.

   

  "צרכן שמפצל את הקנייה, גם דרך האינטרנט, יכול ולחסוך מאות שקלים לקנייה ואלפי שקלים בשנה", אומר שמחוני. "הצרכן יכול לחסוך את רוב הכסף גם בקנייה חכמה יותר בסניף עצמו, ולא רק בדילוג בין הסניפים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  להשוות מחירי מוצר בסופר כמו שמשווים מחירי מוצר חשמלי
  צילום: shutterstock
  מומלצים