שתף קטע נבחר

ביה"מ: אסור למשטרה לחסום אתרי הימורים

בקיץ 2010 ספקיות האינטרנט בישראל חסמו אתרים בהוראת המשטרה. בעקבות עתירה של איגוד האינטרנט בית המשפט קבע כי למשטרה מעולם לא הייתה סמכות לדרוש את החסימה

בית המשפט לעניינים מנהליים בתל אביב קבע אמש (ב') כי אסור למשטרה לחסום אתרים העוסקים בהימורים. זאת בעקבות עתירה שהגיש איגוד האינטרנט בעניין באמצעות משרד פרל-כהן-צדק-לצר. המשטרה פנתה ביולי 2010 לספקיות האינטרנט בישראל בדרישה לחסום שני אתרי הימורים: ויקטור צ'נדלר וסטן ג'יימס, לפי סמכות שניתנה לה בחוק העונשין לסגור מקום בחשד שמתבצעים בו הימורים.

 

 (צילום: Index open) (צילום: Index open)
(צילום: Index open)

 

 "פרשנות תכליתית, אובייקטיבית וסובייקטיבית מוליכה למסקנה כי סעיף 229 לחוק העונשין לא מעניק למפקד המחוז את המסכות להורות לספקיות לחסום גישה לאתרי הימורים", כתבה בהחלטתה השופטת מיכל רובינשטיין. עוד מתייחסת השופטת בפסק הדין לדיונים בכנסת בחוקים שונים שנועדו להעניק למפקד מחוז במשטרה סמכויות לחסימת אתרי הימורים באופן מסודר. עם זאת בדיונים על ההצעות הללו עלו התנגדויות רבות וסייגים מכיוון שלא היו בהצעות איזונים נדרשים לשמירה על חופש המידע ברשת. אף אחת מההצעות לפי פסק הדין, "לא התגבשה לכדי חקיקה"

 

כשהתקבלה ההוראה, חלק מספקיות האינטרנט אמרו כי יעתרו נגד ההחלטה של המשטרה, אולם איגוד האינטרנט, הוא הגוף שעתר לבסוף, וזכה בבית המשפט. רימון לוי, נשיא איגוד האינטרנט מסר בהודעה כי "עתירה זו איננה מתכוונת לעודד שימוש באתרי הימורים, אלא למנוע את המגבלה שמטילה המשטרה על גישה למידע. אם הייתה המשטרה מגישה כתב אישום פלילי נגד האתרים, והצו היה מוגש מטעם בית המשפט, ודאי שלא הייתה מוגשת כל עתירה."

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים