שתף קטע נבחר

כלכלנים: השקיעו בחברות להפקת מים מסלע

בידודו של עם ישראל במדבר משנה את הכלכלה: הזהב בשפל חסר תקדים ומחירי המזון עולים בשיעור חד. משקיעים נבונים מפנים כספים לחיפוש אחר מקורות מים

כל טיפה בסלע: בנק ישראל פירסם היום את מדד המחירים לצרכן, שהתייקר באופן חד בימים האחרונים. לעומת זאת, ירידה חסרת תקדים נרשמה במחירי המתכות - ובמיוחד בזהב שהגיע לשפל חסר תקדים.

 

עוד כתבות בעמוד פסח - יציאת מצרים החגיגי:

 

במהלך מכת חושך ניצלו הנשים העבריות את האפלה שבה היו שרויות נשות מצרים, ו"שאלו" כלי זהב משכנותיהן שאינן גרות בארץ גושן. כאשר יצא העם העברי בחיפזון ממצרים, נותרו התכשיטים הנוצצים ברשותם. ואולם, מדיניות השוק הסגור והבידוד שבו נמצא עם ישראל, גרם לירידה משמעותית במחיר המתכת שהייתה יקרה בעבר - והיא איבדה מזוהרה.

 

כלכלנים מציינים כי השוק לא נותר בוואקום ומאחר שנראה שעם ישראל לא התארגן כראוי על צידה לדרך - ערך הקמח והמים לשתייה עלו בשיעור דרסטי. על-פי הערכות, עם ישראל לא יגיע בשבועות הקרובים לארץ ישראל, והספקות בנוגע למקורות מזון עתידיים מקפיצים את מחירי

המזון שקיים ברשות המשפחות לימים ספורים בלבד.

 

שיעור האבטלה ניצב על כמעט 100 אחוז, ולדברי פרשנים - העניין מוביל לשעמום, שמביא לידי חטאים. קבוצות קבוצות בעם העברי מתאספות ונזכרות בסירי הבשר שהיו במצרים, בקישואים הטעימים ובאבטיחים המתוקים. כמה משפחות שהציידו עם אבטיחים וקישואים בצאתם למדבר סיני ניצלו את המצב להציע את מרכולתם במחרים מופקעים.

 

אנליסטים וכלכלנים מומחים כבר המליצו למשקיעים להפנות את כספם לאפיקי חיפוש אחר אוצרות מים, או לחילופין בחברות לואו-טק העמלות על פיתוח כלים להפקת מים מפיצולי סלע באמצעות דיבור או הכאה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מחירי המים האמירו
צילום: Shutterstock
מומלצים