שתף קטע נבחר

מחאת גיל הזהב: לא סופרים אותנו

הקשישים - ולצידם גם הנערים - קובלים על הכוונה שלא לצרפם במפקד שייערך לעם ישראל. "זו הדרת קשישים", זעקו המבוגרים שבחבורה ותהו: "איך זה שבמצרים היינו מספיק טובים כדי לבנות פירמידות?"

בצאת ישראל ממצרים, בית יעקב מעל לועז, הוחלט למנות את העם. אלא שמתברר כי לא כולם מרוצים מההחלטה, שכן על-פי ההחלטה, במפקד הראשון - שייערך בסוף השנה הבאה - ייכללו רק נשים וגברים בני 20 עד 60.

 

עוד כתבות בעמוד פסח - יציאת מצרים החגיגי:

 

נציג הקשישים מחה בתוקף על מה שכינה "הדרת קשישים" ובשיחה עם ynet הוסיף: "לא יכול להיות שבמצרים היינו מספיק טובים לעבדות ובנינו פירמידות ענק ודוקא

כאן נקבל יחס מחפיר ולא שוויוני".

 

זמן קצר לאחר הקמת קול הזעקה מצד המבוגרים, הצטרפו אליהם קולות מפתיעים. גם אגודת הנוער יצאה למאבק בטענה שבכל העולם נהוג שכבר מגיל 16 נושאים בעול הפרנסה, ולא ייתכן שהם ישארו מחוץ לספירה.

 

מלשכת הסטטיסטיקה העברית נמסר כי אין בספירה שום כוונה להפלות ולהדיר אף אחד, ושכל מטרתה היא להיות ערוכים למלחמה בכניסה לארץ ישראל, שתיערך בקרוב - או בעוד 40 שנה אם יקרה משהו בלתי צפוי שקשור לריגול. לצורך המלחמה, הסבירו בלשכה, צריך את הכוחות הרעננים והחזקים ביותר - אך כמובן שגם אלו שיישארו בעורף יסייעו במלחמה בתפקידי שונים, וגם הם יתחלקו בשלל שווה בשווה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מה אני, אני רק בנאדם!
צילום: Index open
מומלצים