שתף קטע נבחר

חדש: פרויקט מיוחד - זכר ליציאת מצרים

כדי לזכור את יציאת מצרים נשקלת הכרזה על מועד שנתי בן שבעה ימים - שיכלול גם ערב פתיחה ייחודי. יועץ התקשורת של משה: "ייתכן שנקרא למועד 'פסח', אבל זה עוד לא סגור"

פרויקט שאפתני ומיוחד קורם עור וגידים בימים אלה, בניסיון לתעד את כל ההנהגות וההדרכות היוצאות מאוהלו של משה רבנו. גורמים המקורבים להנהגה העברית מספרים כי המטרה היא ליצור מועד ייחודי, שגם בעוד 2,000 ו-3,000 שנה ינצור את הטרגדיה הנוראה שעם ישראל ידע, ואת סיפור הגאולה.

 

עוד כתבות בעמוד פסח - יציאת מצרים החגיגי:

 

יועץ התקשורת של משה רבנו, עמי זכרוני, אמר בשיחה עם ynet כי מסתמן שתוכרז חופשה שנתית בת שבעה ימים, שבה תיאסר מלאכה באופן מלא בימים הראשון והאחרון, ומקצת המלאכות בימים שביניהם. בלילה הראשון ישחזרו בני ישראל במהלך הדורות את ליל היציאה ממצרים, כולל הכנת המצות שנוצרו כשבני ישראל עזבו בחיפזון. כן נשקל איסור על אכילת חמץ במשך כל השבוע, ואכילת קורבן פסח - ממש כמו הגדי שאותו לקחו בני ישראל מהמצרים.

 

בסביבתו של משה מבינים כי כדי להבין את גודל השמחה, חייבים להזדהות גם עם גודל המשבר והקושי הרב שבו היו שרויים בני ישראל. לפיכך מסתמנת החלטה שכל משתתף בסדר ייאלץ לאכול עשב ירוק ומר במיוחד. למעשה, הרעיון הוא כי כל משפחה בישראל תעבור "מיני יציאת מצרים" משלה - רגע אחד תרגיש בתוך העבדות, ורגע אחר

כך מלכות - כשמשתתפי הסדר יתבקשו לשבת על כרים וכסתות.

 

מעבר לסיפור יצירת מצרים, צוות ההיגוי שוקד על מתודה חריגה וייחודית, ש"תחבר" גם את הילדים לטקס השנתי. "תם העידן שמאכילים את הלקוח בכפית", אמר זכרוני, "אנו ניזום פעילויות שיעוררו את השטח לשאול את השאלות, אנחנו נצא מהשגרה - והילדים יתהו וישאלו 'מה נשתנה?'

 

"במועד המיוחד הזה עלינו לייצר פעילות שאי-אפשר להתעלם ממנה. כזו שחורזת את כל רובדי החיים, לא מדובר באירוע חד-פעמי וקצר אלא במשהו מהדהד, שיישאר במחשבה ואף עשוי לשנות את הצורה שבה אנו רואים את החיים. מדובר בפעילות שתחבר כל אחד בכל מקום אל הקושי הרב שבו היה עם ישראל ואל תחושת השחרור. ייתכן שנקרא למועד 'פסח', אבל זה עוד לא סגור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ערב בלתי נשכח - כל שנה
צילום: shutterstock
מומלצים