שתף קטע נבחר

רנסנס נשי: תוף מרים, ריקודי תרצה ושירת זלפה

לאחר מאות שנות עבדות - התרבות העברית מתעוררת לתחייה. שירים נכתבים מדי ערב, חוגי הריקודים מלאים עד אפס מקום - ונגינת התוף ממלאת את המאהל. כנסו לדעת על כל הטרנדים

השיגעון שסוחף את העם: ריקודים, נגינת תופים ושירת נשים. לאחר הצלחת המחולות על שפת ים סוף, אנו עדים לטרנד חדש המאיים לכבוש את המדבר - ריקודי עם. המרקידה הלאומית תרצה, מארגנת ערבי שירה וריקוד לנשים בלבד, אומרת ל-ynet כי "מחמם את הלב לראות נשים יוצאות מן האוהל, ועושות משהו בשביל עצמן".

 

עוד כתבות בעמוד פסח - יציאת מצרים החגיגי:

  

בכל ערב מתפרסם שיר עברי חדש, המלמד על תחייתה של השפה העברית, אחרי מאות שנות עבדות שבמהלכן לא נכתבה אף לא יצירה עברית אחת. "אף שלאורך כל שנות העבדות הקפידו בני ישראל להמשיך ולדבר עברית", מציינת תרצה, "והנה לפתע שירים ולחנים נכתבים כמעט כל ערב, וניתן לשמוע את הנשים שרות".

 

הכוריאוגרפית זילפה מברכת על הביקוש הרב לחוגי ריקוד, ואומרת כי "זוהי בעצם התפרצות הרגש והשמחה הכי טבעיים שיש באדם. אם אני יכולה להעביר את זה לכל הנשים, לא נותר לי אלא להודות לה' על הזכות שנפלה בחלקי".

 

קהת הלוי המחזיק בתיק המוזיקה, אומר: "הזמן הרב שהתפנה לכל העם מהווה פלטפורמה לפריחה ושגשוג עולם הרוח, אחרי יותר ממאתיים שנים של דיכוי הרוח הישראלית, כשהעם כולו עסק בפעולות גופניות גרידא. והנה נפרץ הסכר והרוח מתפרצת בשירה, בכתיבה ולימוד תורה. זוהי רק תחילתה של התרומה הרוחנית שהעם היהודי עוד יתרום לעולם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יש לכל אחת באוהל. תוף מרים
צילום: ג'רמי פלדמן
מומלצים