שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הפלסטינים: נתניהו ייפגש עם פיאד בשבוע הבא
  פסגה מדינית, אחרי חודשים ארוכים של קיפאון מדיני? יועצו של אבו מאזן אמר כי משלחת שתכלול את ראש הממשלה הפלסטיני פיאד ואת עריקאת ועבד רבו תפגוש את נתניהו בשבוע הבא. הם ימסרו לו את האיגרת המדינית, שהפלסטינים כתבו לאחרונה

  ראש ממשלת ישראל בדרך לפסגה עם ראש הממשלה הפלסטיני, אחרי חודשים ארוכים של קיפאון מדיני? נימר חמאד, יועצו המדיני של הנשיא הפלסטיני אבו מאזן, אמר היום (ד') כי משלחת בראשות ראש הממשלה הפלסטיני, סלאם פיאד, תיפגש בשבוע הבא עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו.

   

  המו"מ בכותרות - דיווחים נוספים ב-ynet:

  אבו מאזן: נעביר את איגרת המו"מ בשבוע הבא

  תומס פרידמן לפלסטינים: אמצו את מודל סינגפור

  "בגלל אובמה עבאס ויתר על איום בפירוק הרשות"

   

  המשלחת, שתכלול גם את ראש צוות המשא ומתן הפלסטיני סאיב עריקאת ואת מזכ"ל הוועד הפועל של אש"ף יאסר עבד רבו, תמסור לנתניהו את האיגרת המדינית בנוגע לתהליך השלום, שעל כתיבתה עמלו הפלסטינים בחודשיים האחרונים. חמאד ציין כי האיגרת תכלול הסבר על המצב שאליו הגיע תהליך השלום ותדגיש כי לא יתקיים משא ומתן בין הצדדים, כל עוד נמשכת הבנייה בהתנחלויות ולא תהיה הכרה ישראלית בעקרון שתי המדינות על בסיס גבולות 1967.

   

  ביום שני מסר גורם מדיני פלסטיני ל-ynet כי הפלסטינים מעוניינים שהמשלחת בהרכב זה תגיש לנתניהו את האיגרת המדינית, אולם הוסיף כי הפלסטינים לוקחים בחשבון את האפשרות שנתניהו לא ירצה להיפגש עם חברי המשלחת, והאיגרת תועבר לישראל על ידי עריקאת.

   

  השבוע התייחס גם אבו מאזן לאיגרת ואמר כי הפלסטינים יפנו לנתניהו ישירות ויאמרו לו כי הוא זה שהפקיע את סמכויותיה ואחריותה של הרשות הפלסטינית. הוא איים כי הרשות תגיש תלונה נגד ישראל במוסדות הבינלאומיים, אם הצד הישראלי לא יהיה מוכן לשוב למשא ומתן. בנוסף אמר כי אם דרך המשא ומתן לא תצלח, הפלסטינים ישובו ויפנו לאו"ם פעם נוספת. הוא חזר בדבריו על דרישתו המוכרת ולפיה על ישראל לעצור את הבנייה בהתנחלויות ולהכיר במדינה פלסטינית בגבולות 1967 - ואז הפלסטינים יהיו מוכנים לחלוטין לשוב לשיחות.

   

  סבב השיחות האחרון בין ישראל לרשות הפלסטינית הסתיים בסוף חודש ינואר האחרון על פי מתווה הקוורטט, בעמאן, בירת ירדן. בסיומו מסרו גורמים פלסטיניים בכירים כי אבו מאזן "סירב, מסרב ויסרב להאריך את סבבי השיחות בין שני הצדדים". כדי שזה יקרה - על ישראל להבהיר בפני הקוורטט את עמדתה בנוגע לסוגיית הגבולות, לדבריו. 

   

  הגורמים ציינו כי אבו מאזן הבהיר למלך עבדאללה כי ישראל מתחמקת מלהשיב על השאלות הגדולות כמו הגדרת הגבולות.

   

  Read this article in English 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  סלאם פיאד. ימסור לנתניהו את האיגרת?
  צילום: AFP
  נתניהו. פסגה עם פיאד?
  צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
  מומלצים