שתף קטע נבחר

טורניר שבטים: מי יוביל את העם במדבר

תכונה במחנה העברי לקראת טורניר שבטים שיקבע את סדר ההליכה במדבר. המארגן, עמירוץ בן פדהצור: "צריכים אנשים שילכו 40 שנה בלי להתלונן, יקפצו לים כדי לצלוח אותו מחוף אל חוף, וירימו משקלים כבדים של אשכולות ענבים"

אחרי הפירמידות הכל קטן עלינו: עם היציאה למדבר הוכרז בקרב בני ישראל על טורניר ענק  - בהשתתפות 12 השבטים. מי שינצח בטורניר צפוי להוביל את ההליכה במדבר, ככל שתימשך.

 

עוד כתבות בעמוד פסח - יציאת מצרים החגיגי:

 

עמירוץ בן פדהצור, מארגן הטורניר, כבר זימן אליו נציגים מכל השבטים והדריך אותם במגוון המקצים שהם יתבקשו להוכיח מצוינות ויכולות יוצאות דופן.

 

לא יכול להיות שעם שאמור להיות אור לגויים לא יוביל גם בתחום הספורט", אמר בן פדהצור, "יש לנו כאן הזדמנות חד-פעמית לגדל דור של ספורטאים. אנו זקוקים לאנשים שיהיו מסוגלים ללכת גם 40 שנה בלי להתלונן, לקפוץ לים כד לצלוח אותו מחוף אל חוף, ולהרים משקלים כבדים או אשכולות ענק של ענבים".

 

למרות הרצון הטוב של בן פדהצור, לטורניר כבר קמו מתנגדים רבים הטוענים שעם ישראל לא צריך להשקיע את זמנו בספורט שכן האל דואג לכל הצד הטכני, ועליהם לשקוד על הצד הרוחני בלבד. "אפילו את ההרים ה' משטיח כדי שלא יהיו כאן עליות, אז בשביל מה הספורט?" נטען כנגדו.

 

ואולם בן פדהצור לא נשאר חייב. לדבריו על בני ישראל להתכונן היטב ליום שאחרי המדבר. "השמועות אומרות שירושלים מלאה עליות", השיב למתנגדיו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים