שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  פסטיבל האופרה בירושלים בוטל

  פסטיבל האופרה שיועד להתרחש בבירה - בוטל באופן מפתיע. אירועי הפסטיבל במצדה יתרחשו כרגיל. הרשות לפיתוח ירושלים: "פסטיבל האופרה לא יתקיים מסיבות טכניות". גורמים בהפקה: "הסיבה נובעת מהעלויות הגבוהה"

  פרסום ראשון: אירועי פסטיבל האופרה הבינלאומי, שתוכננו להתקיים השנה במערת צדקיהו בירושלים, בוטלו באופן מפתיע וללא התרעה מוקדמת, כך נודע ל-ynet. איתותים, שיכלו לרמז על הכוונה לביטול התכנית, החלו לצוץ כבר במהלך היממה האחרונה, אך קיבלו משנה תוקף עם ההודעה הלקונית שהוציאה הבוקר הרשות לפיתוח ירושלים לפיה אירוע ההשקה החגיגי שתוכנן להתקיים לאחר חופשת הפסח ולבשר על שלל הפעילויות המתוכננות במסגרת זו - לא יתקיים.

   

  בבית האופרה הישראלי הדגישו היום בתגובה ל-ynet כי "הפסטיבל לא יצא לפועל בשל סיבות שאינן קשורות לאופרה". מהרשות לפיתוח ירושלים נמסר: "פסטיבל האופרה לא יתקיים מסיבות טכניות". מאחורי הקלעים ושלא לייחוס אומרים מקורות כי הסיבות לביטול השלוחה הירושלמית של הפסטיבל בבירת ישראל, כלכליות גרידא. "עלויות האירוע גדולות ולעת עתה לא ברור אם הגורמים השותפים בפרויקט יוכלו לעמוד בהן מסיבות טכניות תקציביות".

   

  פסטיבל האופרה הבינלאומי הפך בשלוש שנות קיומו לאירוע דגל של תיירות התרבות בישראל. השנה ייפתח הפסטיבל ב-7 ביוני עם הפקת הענק של האופרה "כרמן" מאת ביזה, למרגלות המצדה. את ההפקה מביים ג'נקרלו דה מונקו-צוקרמן ועל תזמורת בית האופרה והסולנים - ינצח מאסטרו דניאל אורן.

   

  במטרה להרחיב את פעילויות הפסטיבל ולאפשר לקהלים נוספים להיחשף לעשייה אופראית משובחת, ביקשה הנהלתו לשלוח זרועות גם לירושלים הבירה, שם התקיימו גם בשנה שעברה בהצלחה פעילויות אופראיות שונות.

   

  השנה, לראשונה, אמור היה הפסטיבל להתארח במערת צדקיהו, לוקיישן היסטורי יוצא דופן, עם חידוש להפקה חלקית של האופרה "לה טרוויאטה" מאת ורדי.

  במסגרת הפסטיבל, אמורים היו להיערך בבריכת השולטן גם הפקה חלקית של "לה בוהם", בבימויו של משה קפטן ובניצוחו של דויד שטרן, כמו גם קונצרט שמשלב אריות אופראיות מפורסמות שהופיעו בסרטים בהם "מוכת ירח", "האלמנט החמישי", "זכרונות אהבה מפירנצה" ו"קזינו רויאל". שלושת האירועים וכן קונצרט אופרה וחזנות - בוטלו.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  פסטיבל האופרה בירושלים בשנה שעברה
  צילום: באדיבות פסטיבל האופרה בירושלים
  לאתר ההטבות
  מומלצים