שתף קטע נבחר

נועם שליט: זו יציאת מצרים שלנו

חג החירות של גלעד שליט חל למעשה בסוכות, אבל מחר הוא יישב לחגוג את הסדר כבן חורין אמיתי. "בכל מקום בהגדה שבו תוזכר היציאה מעבדות לחירות - אנו ניזכר ביציאה מעזה, וזה יעמוד בראש השמחה", אומר נועם שליט. צפו בראיון

אחרי 1,935 ימים בשבי החמאס, המילה "חירות" היא הרבה יותר ממצות וחרוסת עבור גלעד שליט ובני משפחתו. בסוכות חגג שליט את חג החירות הפרטי, ומחר יסב לשולחן הסדר, ויציין את חג החירות עם כלל ישראל.

 

 

עוד ב"אורות":

 

"בכל מקום בהגדה שבו תוזכר היציאה מעבדות לחירות, או היציאה ממצרים - אנחנו ניזכר ביציאה מעזה, בנוסף ליציאה של בני ישראל ממצרים", אומר נועם שליט ל-ynet. "זה יעמוד בראש השמחה".

 

רק לפני שנה הם ישבו כבולים בשלשלאות אל מול בית ראש הממשלה, בשעה שעם ישראל חגג את הסדר. רק

לפני שנה הותירו רבים כיסא יתום, סמלי, לחייל השבוי. אך מחר תשוב משפחת שליט לחגוג את הפסח אחרי חמש שנים קשות מנשוא, שבהן נמנעה המשפחה מעריכת הסדר.

 

"לא הייתה משמעות לעשות סדר פסח, כאשר גלעד איבד את חירותו", מציין אביו של גלעד. "לשמחתנו אנחנו כבר אחרי, ומסתכלים על זה בתור עבר. אנחנו מביטים קדימה.

 

"השנה גלעד יהיה אתנו, והחג הזה יקבל את המשמעות האמיתית של חג החירות. בראש ובראשונה, גלעד עצמו באמת יצא מעבדות לחירות, וגם לנו זה סוג מסוים של יציאה מעבדות לחירות". ynet ו"אורות - טלוויזיה יהודית" מזמינים אתכם להרגיש את שמחת החג עם משפחת שליט.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בשנה שעברה - כבולים בשלשלאות. השנה - בני חורין
צילום: לע"מ
מומלצים