שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  עריקאת ומולכו נפגשו: "ירדן שברה את הקיפאון"
  שליחו של ראש הממשלה נפגש אמש עם הפלסטיני הבכיר, ובירדן התגאו בכך שהצליחו לשבור את הקיפאון המדיני. אחרי החג יגישו הפלסטינים לנתניהו אגרת על המשא ומתן

  פריצת דרך, כפי שמציגים הירדנים, או עוד פגישה עקרה בין נציגי ישראל והרשות הפלסטינית? שר החוץ הירדני, נאסר ג'ודה, אמר אמש (יום ד') בראיון לטלוויזיה הירדנית כי חודשו השיחות בין שני הצדדים.

   

  גורם ירדני בכיר טען כי שליח ראש הממשלה עו"ד יצחק מולכו נפגש אתמול עם הבכיר הפלסטיני סאיב עריקאת בעמאן. גורם מדיני בירושלים אישר את דבר קיומה של הפגישה, אך לדבריו היא התקיימה בישראל.

   

  "הדיפלומטים הירדניים בהנהגתו של המלך עבדאללה הצליחו לשבור את הקיפאון וכעת מתקיימות שיחות, ואני מדגיש - שיחות ולא משא ומתן ישיר", אמר אתמול ג'ודה. הוא הוסיף כי הירדנים רוצים שהצדדים יקיימו שיחות ישירות שיובילו למשא ומתן ישיר שבו יידונו כל סוגיות הליבה, ובסופו תוקם מדינה פלסטינית עצמאית וריבונית שבירתה תהיה מזרח ירושלים.

   

  גורם ברמאללה אמר ל-ynet בתגובה לדברים כי "אין שיחות רשמיות בין שני הצדדים", אך לא הכחיש או אישר את קיומן של שיחות לא רשמיות.

   

  הפלסטינים אמרו אתמול כי בשבוע הבא תיפגש עם ראש הממשלה בנימין

  נתניהו משלחת בראשות ראש הממשלה הפלסטיני סלאם פיאד, אשר תמסור לו אגרת מדינית בנוגע לתהליך השלום. לדברי נימר חמאד, יועצו המדיני של הנשיא הפלסטיני אבו מאזן, האגרת תסביר את המצב שאליו נקלע תהליך השלום ותדגיש כי לא יתקיים משא ומתן בין הצדדים כל עוד נמשכת הבנייה בהתנחלויות וישראל מסרבת להכיר בעיקרון שתי המדינות על בסיס גבולות 1967.

   

  סבב השיחות האחרון בין ישראל לרשות הפלסטינית, שהתקיים בירדן, הסתיים בסוף חודש ינואר. בסיומו מסרו גורמים פלסטיניים בכירים כי אבו מאזן "סירב, מסרב ויסרב להאריך את סבבי השיחות בין שני הצדדים". כדי שזה יקרה - על ישראל להבהיר בפני הקוורטט את עמדתה בנוגע לסוגיית הגבולות, לדבריו.

   

  בהכנת הידיעה השתתף אטילה שומפלבי
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  סאיב עריקאת
  צילום: רויטרס
  עו"ד יצחק מולכו
  מומלצים