שתף קטע נבחר

המשרד להגנת הסביבה: עשירים מייצרים יותר זבל

יותר כסף שווה יותר אשפה. כך עולה מדו"ח מיוחד לפסח. תושב ביישוב אמיד מייצר 1.9 קילוגרם אשפה ביום, לעומת 1.1 קילוגרם ביישובים עניים - פער של 72%

ייצור הפסולת עולה עם ההכנסה: מנתוני המשרד להגנת הסביבה שפורסמו לרגל חג הפסח עולה, כי תושב ברשויות במצב סוציו-אקונומי גבוה מייצר 1.9 ק"ג פסולת ביום, לעומת תושב ברשויות חלשות, המייצר 1.1 ק"ג ביום - פער של לא פחות מ-72%.

 

עוד בערוץ כלכלה ירוקה :

 

הנתונים, המתבססים על דיווחים מרשויות מקומיות ואתרי טיפול בפסולת משנים קודמות, מגלים כי ייצור הפסולת עולה במהלך החג ב-15%-50%, כאשר הישראלי הממוצע מייצר 1.7 ק"ג זבל ביום ויותר מ-2.2 ק"ג בכל אחד מימי חג הפסח.

 

במשרד מדגימים, כי באתר חירייה, בו ממיינים את הפסולת של תושבי המרכז, מדווחים על עלייה של 10% בפסולת המגיעה אליהם בשבוע שלפני החג ועל זינוק של כ-30% עד 50% במהלכו.

 

על פי נתוני המשרד, כ-200 אלף ישראלים ב-31 רשויות מקומיות, מפרידים את הפסולת כיום בביתם לרטובה וליבשה, במסגרת תוכנית הפרדת הפסולת של המשרד. הפסולת המופרדת מועברת למיחזור, בכ-30 מפעלי מיחזור ברחבי הארץ, ומשמשת להכנת קומפוסט לגידולים חקלאיים ולהפקת אנרגיה.

 

לרגל החג, קורא המשרד לכלל הציבור לאמץ "צריכה ירוקה" ולהגיע לרשתות השיווק עם רשימת קניות מוכנה מראש, כדי למנוע מצב של רכישת שלא ייעשה בהם שימוש נוסף. בנוסף, קורא המשרד לתושבי רשויות שטרם נכנסו לפרויקט להקפיד על מיחזור בקבוקי הפלסטיק והמוצרים בגינן ניתן פיקדון כמו בקבוקי זכוכית ופחיות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מגדלי אקירוב. מייצרים יותר זבל
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים