שתף קטע נבחר

צילום: shutterstock

קפיצת החיים

כשנגיף האיידס כבר שוכן בגופו, נחבט ראשו במקפצה. הוא דימם בבריכה וסבל מזעזוע מוח. אפילו זה לא מנע מגרג לוגאניס לעלות לגמר, לבצע אותה קפיצה בדיוק – ולקחת את הזהב

שם: גרג לוגאניס

מדינה: ארה"ב

ענף: קפיצה למים

נולד: 29 בינואר 1960 בקליפורניה

הישגים באולימפיאדות: מונטריאול 1976 - מדליית כסף (10 מ'), לוס-אנג'לס 1984 - 2 מדליות זהב (3 מ', 10 מ'), סיאול 1988 - 2 מדליות זהב (3 מ', 10 מ')

 

 

הקפיצה ששינתה הכל. זה המשפט שנוהגים להדביק לשתיים וחצי סלטות הכידון ההפוכות שניסה לבצע גרג לוגאניס באולימפיאדת סיאול. קפיצה שהפכה אותו לאחד הספורטאים המפורסמים של המשחקים. קפיצה שהפכה אותו מספר שנים מאוחר יותר לדמות שנויה במחלוקת.

 

חגיגה אולימפית ב-ynet ספורט:

 

האירוע עצמו, ההירואיות שבו, הוא לבדו רגע קסם שלא יישכח. לוגאניס, האלוף האולימפי מלוס-אנג'לס, לא אמד נכון את המרחק מקרש הקפיצה בשלב המוקדמות בקפיצה מ-3 מטרים, ראשו נחבט במקפצה, והוא התרסק למים בקול חבטה עצומה. לוגאניס סבל מזעזוע מוח ודימם מראשו, אבל להפתעת כולם סיים האלוף המדהים הזה את שלב המוקדמות וחזר על אותה הקפיצה בגמר, הפעם בצורה מושלמת ובאומץ מדהים. לוגאניס הוכתר כאלוף האולימפי פעם נוספת.

 

האלוף השנוי במחלוקת. גרג לוגאניס (צילום: אימג'בנק / GettyImages) (צילום: אימג'בנק / GettyImages)
האלוף השנוי במחלוקת. גרג לוגאניס(צילום: אימג'בנק / GettyImages)
 

 

הסיפור הזה לבדו הופך את לוגאניס לאגדה של ממש, אבל "הקפיצה ששינתה הכל" לא נקראת כך רק בגלל אותו יום ספורטיבי מהפנט. רק שבע שנים מאוחר יותר נחשף העולם למה שעבר במוחו של לוגאניס באותם רגעים שבהם דימם מראשו אל תוך הבריכה, כשהוא, ולא אף אחד אחר, יודע שנגיף האיידס שוכן בגופו.

 

מה עוד חדש ב-ynet ספורט?

 

שבע שנים, כאמור, עברו עד שפירסם לוגאניס את האוטוביוגרפיה שלו, אז חשף את היותו הומוסקסואל, את ההתעללויות המיניות והאונס שעבר ואת היותו נשא HIV – עובדה שגילה כמה חודשים לפני אותה קפיצה מדממת. החשיפה בספר הפכה את לוגאניס לדמות שנויה במחלוקת, כיוון שסיכן, לדעת רבים, קופצים אחרים. רוב הספונסרים הפסיקו לתמוך בו, למרות שמומחים קבעו כי לא היווה סכנה לחבריו.

 

הספר, אגב, הפך לרב-מכר. לוגאניס עצמו המשיך לכתוב, כיכב בכמה סרטים והיום הוא בעיקר מרצה ומספר את סיפורו ברבים, כעידוד ותמיכה לספורטאים חד-מיניים. ויש לו חתיכת סיפור לספר.


פורסם לראשונה 08/04/2012 01:00

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אימג'בנק / GettyImages
גרג לוגאניס בסיאול 88
צילום: אימג'בנק / GettyImages
מומלצים