שתף קטע נבחר

"פינוי-בינוי" ביהוד-מונסון: 3,200 דירות חדשות

ועדת התכנון והבנייה של יהוד-מונסון מצטרפת לערים נוספות והחליטה על תוכנית "פינוי-בינוי", שתכלול הקמת בניינים רבי קומות במקום השיכונים הישנים הפזורים בעיר. עוד בתוכנית: שדרוג התשתיות, הוספת מקומות חנייה ובניית טיילת חדשה

עוד תוכנית "פינוי-בינוי" יוצאת לדרך: ועדת תכנון ובנייה של יהוד-מונסון אישרה בשבוע שעבר בישיבתה הקמה של כ-3,200 יחידות דיור, במסגרת פרויקטים של "בינוי פינוי" בעיר. מדובר בשיכונים ישנים משנות ה-50 וה-60 שאינם עומדים בתקנים של רעידות אדמה ונמצאים במצב ירוד ולא בטיחותי.

 

עוד על "פינוי-בינוי " בערוץ הנדל"ן :

 

במסגרת התוכנית, כ-1,300 יחידות דיור ייבנו במתחם ויצמן מרכז ביר, כ-650 יחידות דיור ייבנו ברחוב קדושי מצרים, כ-600 יחידות דיור ייבנו במתחם ביקובסקי וכ-650 יחידות דיור נוספות ייבנו במתחם האפרסק.

 

עוד עולה מהתוכנית כי במקום בנייני המגורים הקיימים, המהווים כיום כרבע מהכמות העתידית שצפויה להיבנות, ייבנו מחדש בניינים רבי קומות עם חניות תת-קרקעיות, לובי מפואר, מעלית, הגדלת שטח הדירות, מרפסות שמש, חדרי ממ"ד, גינות מעוצבות ועוד.

 

בקרוב: טיילת ואמפיתיאטרון

כמו כן, התוכניות כוללות בנייה מחדש של מוסדות ציבור המשרתים את דיירי המתחמים, כמו גני ילדים, מעונות יום ובתי ספר. בנוסף, העירייה מקדמת שדרוג של התשתיות במקום, הכוללות מים וביוב, התאמת מערכת הכבישים לצרכים החדשים והוספת מקומות חנייה לאורך הכבישים בנוסף לחניות הפרטיות.

 

יוסי בן דוד, ראש עיריית יהוד-מונוסון, אמר כי "עירנו נמצאת בתנופת פיתוח והתחדשות רחבת היקף, והינה העיר המובילה בארץ במספר הפרויקטים של 'בינוי-פינוי' שיצאו לביצוע. לצד פרויקטים אלה, התחלנו בהקמת טיילת, שבשלב הראשוני תיבנה לאורך כביש 461, ובעתיד תקיף את העיר כולה".

 

לדבריו, "בטיילת זו יוקם אמפיתיאטרון פתוח עם כ-2,000 מקומות ישיבה, מרכז במה בו יערכו מופעים, תערוכות וכנסים, בנייני היי-טק, בתי קפה וחנויות לצד משדאות, מקומות חנייה מסודרים ומזרקות מים. הטיילת תהווה עוגן כלכלי-תרבותי-חברתי ליהוד-מונוסון בפרט ולבקעת אונו בכלל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יהוד-מונסון. בקרוב: לובי מפואר, מרפסות שמש וגינות מעוצבות
מומלצים