שתף קטע נבחר

ישי וליברמן נגד גינטר גראס: אין כניסה לישראל

לו רצה המשורר הגרמני, שתקף את "הסכנה" הנשקפת לעולם מישראל, לבקר בארץ - הרי שמעכשיו הוא "אישיות בלתי רצויה". שר החוץ: מצפים מההנהגה באירופה לצאת נחרצות נגדו

נמשכת מתקפת הנגד הישראלית על המשורר הגרמני: שר הפנים אלי ישי הכריז היום (א') על גינטר גראס "אישיות בלתי רצויה בישראל", כך שלא יוכל להיכנס לארץ אם יחפוץ בכך. שר החוץ אביגדור ליברמן אמר שגראס "מוכן להקריב בפעם השנייה את העם היהודי על מזבחם של מטורפים אנטישמים".

 

עוד בערוץ החדשות:

 

גראס פרסם בשבוע שעבר שיר בשם "דברים שחייבים להיאמר" שבו תקף את יחסו של המערב כלפי מדיניות הגרעין של ישראל ואת מדיניות ישראל כלפי איראן. "מדוע חיכיתי עד עכשיו, בגיל המתקדם הזה ועם טיפת הדיו האחרונה כדי לומר: כוחה הגרעיני של ישראל מסכן את השלום העולמי, שגם כך שביר?", כתב גראס בן ה-84. בראיונות בהמשך לדברים שעוררו סערה, הסביר שביקש לתקוף את מדיניות ממשלת נתניהו, ולא את כל הישראלים.

 

לטענת ישי, "שיריו של גראס הם ניסיון ללבות את אש השנאה נגד מדינת ישראל ועם ישראל, ובכך לקדם את הרעיון לו היה שותף פומבית בלובשו בעבר את מדי האס-אס. אם הוא רוצה להמשיך להפיץ את יצירותיו המעוותות והשקריות אני מציע כי יעשה זאת מאיראן, שם יוכל למצוא קהל אוהד".

 

גם השר ליברמן התייחס לנושא, בפתח פגישתו בירושלים עם ראש ממשלת איטליה מריו מונטי.

 "התבטאותו של גראס היא ביטוי לציניות של חלק מ'האינטלקטואלים' במערב אשר למען פרסומם העצמי ורצונם למכור עוד כמה ספרים, מוכנים להקריב בפעם השנייה את העם היהודי על מזבחם של מטורפים אנטישמים", אמר.

 

ליברמן הדגיש שישראל מצפה מההנהגות באירופה "לצאת בצורה נחרצת נגד התבטאויות כאלה של מובילי דעת קהל ולא לאפשר להם להמשיך וליהנות ממכובדות ממסדית או אחרת, משום שכבר ראינו בעבר איך זרעים קטנים של שנאה אנטישמית הופכים לאש גדולה הפוגעת באנושות כולה".

 

Read this article in English

 

בהכנת הידיעה השתתף קובי נחשוני
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גינטר גראס
צילום: AP
אביגדור ליברמן
צילום: רויטרס
אלי ישי
צילום: הרצל יוסף
מומלצים