שתף קטע נבחר

"ניפחו את כמות הנזקקים ושלשלו מיליונים לכיס"

בית המשפט האריך את מעצרם של ארבעה מאנשי עמותת "חזון ישעיה", המסייעת לניצולי שואה ונזקקים, החשודים שהונו את התורמים ושלשלו לכיסם עשרות מיליוני שקלים. "החשודים ניפחו באופן מאסיבי של מאות אחוזים את כמות הנזקקים"

אנשי עמותת "חזון ישעיה" המסייעת לנזקקים וניצולי שואה מסרו לתורמים נתונים שקריים על כמות הנזקקים וגרפו לכיסם במרמה עשרות מיליוני שקלים - כך טענה הערב (יום א') המשטרה בדיון בבית משפט השלום בראשון לציון. מעצרם של אחד מאנשי העמותה וקרוב משפחתו הוארך בשלושה ימים ומעצרם של שני עובדים הוארך בארבעה.

 

עוד בערוץ החדשות:

הירי לא פוסק: קסאם התפוצץ באזור שדרות

גורמי משפט: "הכשרת חוק עוקף בג"ץ - בעייתית"

 

הארבעה נעצרו הבוקר יחד עם עוד שישה חשודים, ששוחררו בינתיים, בחשד למעורבות בהונאת הענק בעמותה המספקת מזון לנזקקים ולניצולי שואה. במשטרה האשימו את החשודים ב"ניפוח מאסיבי, הנאמד במאות אחוזים, של כמויות נזקקים ונתמכים שהעמותה מטפלת בהם" ובקשירת קשר לביצוע עסקים בניגוד למהות העמותה. 

 

השופטת שרית זמיר קבעה כי נחה דעתה שקיים "חשד סביר" ששלושה מהחשודים מעורבים בעבירות המיוחסות להם וכי "ראוי ונכון לאפשר מיצויה של החקירה". החשוד הרביעי חש ברע במהלך חקירתו ואושפז בבית החולים, ומעצרו הוארך למרות שלא השתתף בדיון.

 

"נחה דעתי כי קיים חשד סביר שהחשודים מעורבים בעבירות המיוחסות להם וכי ראוי ונכון לתת זמן למיצויה של החקירה כשהחשודים נמצאים במעצר", קבעה השופטת שרית זמיר בהחלטתה להאריך את המעצר.

 

180 אלף דולר פיצויי פיטורים 

נציגי המשטרה, רב-פקד דוד נודלמן ופקד איתי מילברג, חשפו בדיון בבית המשפט כי פעילות החשודים הניבה סכומי עתק של עשרות מיליוני שקלים, שכלל לא שימשו לסיוע לנזקקים, תוך ביצוע הלבנת הון.

 

ארבעת העצורים חשודים שביצעו את ההונאה באופן שיטתי מול התורמים מהארץ ומחו"ל. בחלק מהכסף שקיבלו הם השתמשו כדי לרכוש מזון, לכאורה עבור הנזקקים, אך בפועל הם מכרו אותו ואת הרווחים שלשלו לכיסם.

 

נציגי המשטרה בבית המשפט, היום (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
נציגי המשטרה בבית המשפט, היום(צילום: ירון ברנר)
  

במשטרה מייחסים לחשודים עבירות של מרמה בנסיבות מחמירות, גניבה בידי מורשה, הלבנת הון, רישום כוזב במסמכי תאגיד וזיוף.

 

במהלך הדיון עלתה טענה כי אחד החשודים סחט חשוד אחר

וקיבל פיצויי פיטורים מוגדלים בסך 180 אלף דולר. במשטרה בודקים אם קיבל את הסכום הזה על מנת לשמור על שתיקה בכל הקשור להונאה. על פי פרקליטו של החשוד, רב מוכר קבע את סכום הפיצויים במסגרת בוררות, ולכן לא מדובר בסחיטה.

 

עמותת "חזון ישעיה" הוקמה בשנת 1997, ולפי אתר האינטרנט שלה היא "מובילה כיום את המאבק בעוני בישראל" ומפעילה את "הרשת היעילה ביותר בישראל של בתי תמחוי, קורסים להכשרה מקצועית, מרפאות לטיפול חינם בשיניים ומרכזי הפצה של מזון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שניים מהחשודים בבית המשפט
צילום: ירון ברנר
החוקרים נודלמן ומילברג
צילום: אלי סניור
מומלצים