שתף קטע נבחר

צילום: טל שחר

שתהיו בתמונה / טור

הלוזונים עשו מאמץ מקסימלי ביצירת תמונה שמכבי פ"ת והפועל חיפה אשמות באותה מידה בתקרית האלימה במושבה. מכיוון שכולנו יודעים כמה תמונה אחת שווה, מול כל המניפולציות הזולות עומדות 2,000 מילים. עמיר פלג מייחל לעונש כואב, שיגדיר מחדש את הגבול בין ספורט והפקרות

זהו, הלוזונים עשו כל מה שהם יכולים כדי להשפיע על הדיינים וליצור תמונה כאילו שתי הקבוצות אשמות באותה מידה. אבי לוזון, יו"ר ההתאחדות, פרסם הודעה מביכה שהוא "מגנה את שני הצדדים".

 

עוד על המהומה באצטדיון המושבה:

  

עמוס לוזון, הבוס של מכבי פ"ת, טען בהתחלה שהדיווח על שליח ההנהלה שבעט בחטיב הוא "המצאה". אחר כך הוסיף שהשחקן שאיבד את ההכרה עשה הצגה, ואז בא הנימוק המשכנע מכולם: "הפועל חיפה התחילו". איציק לוזון, מנהל הקבוצה, חייך למצלמות ואמר: "בכדורגל יש הרבה נגיחות".

 

הציטוטים האלה מקוממים, אבל האמת שלא צריך להתרגש. הכל דיבורים. מכיוון שכולנו יודעים כמה תמונה אחת שווה, מול כל המניפולציות

הזולות הנ"ל עומדות 2,000 מילים.

 

בתמונה אחת רואים את עמי גניש, מאמן השוערים, נוגח בפניו של כדורגלן. בשנייה מזהים את יגאל ממן, עם תג רשמי של מכבי פ"ת, בועט באותו שחקן ששוכב חסר אונים על הדשא. אלה הם שני המסמכים המזעזעים שאינם מצריכים שום כתב תביעה, שום פרשנות של אינטרסנטים ושום התפלפלות של עורכי דין.

 

עמי גניש נוגח בפניו של עלי חטיב ()
עמי גניש נוגח בפניו של עלי חטיב

 

טורים נוספים של עמיר פלג:

 

את השחקנים שהרימו יד על שחקנים אחרים - חטיב, פרדה ודנקוביץ' - צריך להעניש בהרחקה לפי התעריף המקובל. לפחות עד סוף העונה.

גם לגל אראל, שרק ניסה להחזיר, מגיע עונש, אם כי פחות חמור. אבל כמועדון, רק צד אחד חייב לשאת באחריות, ובגדול. הצד ששניים מאנשיו לא חצו את הקו האדום, אלא מחקו אותו.

 

לדיינים ישראל שמעוני וגיורא לנדאו ניתנה הזדמנות חד פעמית לצייר את הקו האדום מחדש ולהגדיר את הגבול בין הספורט להפקרות. החלטתם תהיה ציון דרך שלפיו נשווה ונשפוט כל ענישה בעתיד. העונש חייב להיות כואב בהרבה מהכאב שחש כדורגלן שנגחו בפניו ובעטו בו. הדיון היום יקבע מי יופקד מעתה ואילך על הסדר במגרשים, ולכן הוא מחייב עונש למען יראו וייראו. השאלה את מי נראה וממי נירא. מדיינים כמו שמעוני ולנדאו או מביריונים כממן וגניש.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
אבי לוזון
צילום: גיל יוחנן
מומלצים