שתף קטע נבחר

"יצאתי איתו, והוא אנס את הילד הקטן שלי"

הם היו יחד תקופה קצרה. "חשבתי שהוא אוהב אותו כמו אבא", מתארת האם מהמרכז את איש העסקים התל-אביבי. יום אחד הוא ביקש לרדת עם הפעוט למטה. הזוועה בחדר הכושר מפורטת בכתב האישום על מעשה סדום. בשיחה עם ynet היא מספרת על ההלם, הבריחה והחיים שנעצרו: "איך אפשר לעשות את זה לילד בן שנה וחצי?". סנגורו: כופרים באשמה

"צעקתי לו 'ניסים מה קרה לילד?'", משחזרת האם את הסיוט שעבר עליה ועל בנה, בן שנה וחצי. רופאים, שוטרים ופרקליטים לא זוכרים מקרה מזעזע שכזה - שהוליד אישום במעשה סדום בפעוט חסר ישע. "אני רואה דם ודם. רציתי לקחת אותו לבית חולים והוא אמר לי שלא צריך", היא מוסיפה בשיחה עם ynet. "חשבתי שיצאתי עם בן אדם - מתברר שיצאתי עם מפלצת".

 

הם הכירו דרך חברים משותפים. הוא - ניסים חדד, בן 45 מתל אביב, איש עסקים אמיד מתחום הנדל"ן שמתמחה בקבוצות רכישה. היא - צעירה בשנות ה-30 לחייה, אם לפעוט. תקופה קצרה הם יצאו יחד. "לא היו שום סימני אזהרה שמשהו רע יקרה, להפך", מספרת האם, "הוא היה כל כך טוב אליי ולילד, הוא התנהג אליו כאילו הוא היה הבן שלו. הוא כל הזמן היה אומר לי איזה ילד יפה יש לך, לא הפסיק להתפעל ממנו. הוא קנה לו מתנות, הרעיף עלינו חום ואהבה. חשבתי שהוא אוהב אותו כמו אבא".

 

באחת השבתות שבילו יחדיו תכננו חדד והאם לצאת למסעדה. "הוא אמר לי, עד שתתארגני אני ארד קצת עם הילד למטה, וכך היה". את מה שקרה אחר כך מתארת הפרקליטות בבקשה למעצר עד תום הליכים. "בעת שבת זוגו התארגנה בדירתו, הוביל חדד את בנה, קטין בן שנה וחצי, ששהה עמם בדירתו, לחדר הכושר שנמצא בקומת המרתף בבניין. באותה עת נכחו בחדר הכושר שני דיירים שהתעמלו. חדד המתין ללכתם, וכשנותר לבד עם הקטין בחדר הכושר, ביצע בקטין מעשה סדום, תוך שהוא אוחז בחוזקה באמצעות כף ידו בפיו של הקטין שלא יצעק ויבכה. כתוצאה ממעשיו, גרם המשיב לחבלות חמורות לקטין, והוא נזקק לטיפול כירורגי בהרדמה מלאה ואושפז למשך שישה ימים בבית חולים".

 

כשעלו הביתה, היא שמעה את הילד מתנשף. "צעקתי לו - ניסים מה קרה לילד? והבן שלי שכב על הספה והוא בא לשים לו חיתול". האם התיישבה על הספה כדי להחליף לו בעצמה. "ראיתי אותו מדמם. התחלתי לצעוק מה קרה לילד?". לדבריה, היא שאלה את חדד מה עשה לילד שגרם לדימום הקשה. "הוא אומר לי שהילד עשה את זה לבד ופצע את עצמו".

 

"אמר לי - תוך שמונה שעות זה יעבור לו"

בשלב הזה, היא מתארת אובדן עשתונות מצד חדד. התנהגותו לפתע לא מזכירה את האדם הנחמד שהכירה. "בחיים הוא לא הרים עליי את הקול, פתאום הוא התחיל לצעוק ולעשן בשרשרת, ואמר לי - מה את רוצה להגיד לי שאני משקר? הוא התחיל להשתולל בבית, היה לו מבט של רצח בעיניים. הצעתי לקחת אותו לבית חולים והוא אמר 'לא צריך, תוך שמונה שעות זה יעבור לו'".

 

בהמשך, "כשעוד לא עיכלתי מה קרה, הילד היה המום והדימום לא הפסיק, הבנתי שמשהו לא בסדר ורציתי לברוח. חיכיתי לשעת כושר ובשנייה שהוא נרדם לקחתי את הילד וכל עוד נפשי בי פשוט ברחתי".

 

המומה ונסערת הגיעה האם לבית הוריה. גם שם הפעוט עוד מדמם. "אבא שלי מיד אמר 'הוא אנס את הילד'. טסנו לבית חולים". הסב מספר כי "הרופאים בבית החולים לא הפסיקו לומר לנו שמקרה מזעזע כזה הם לא ראו. מה שהילד עבר זה גיהנום. איך אפשר לעשות דבר כזה לתינוק בן שנה וחצי? אני לא יכול לעכל את זה".

 

בבית החולים, מספרים בני המשפחה, נאמר להם שהמקרה חריג ולפי הממצאים סביר להניח שהילד נאנס. "שלחו אותנו לפתולוג משטרתי לבדוק מה קרה לילד ובמקביל הזמינו רופא כירורג ומיד הכניסו אותו לחדר ניתוח. מרוב שהילד צרח מכאבים לא יכלו לבדוק אותו, אני התעלפתי", אומרת האם. אז גם הגיע חוקר משטרה, וזמן קצר לאחר מכן חדד נעצר.

 

השופט: ראיות למעשה ברוטלי ואכזרי מאוד

לפי התביעה, הרופאה שבדקה אותו אמרה בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים שילד בגיל כזה לא יכול לגרום לעצמו פגיעה שכזו. בנוסף צוין בסיכום האשפוז של התינוק כי בבדיקת מעבדה נמצאו על תחתוניו של חדד כתמי דם שתואמים את ה-DNA של הקורבן. בחקירת המשטרה הוא לא הצליח להסביר מדוע.

 

ממצאי החקירה הובילו כתב אישום נגד חדד בגין מעשה סדום בקטין וחבלה חמורה בנסיבות מחמירות, לצד בקשה למעצר עד תום ההליכים, שאותו הגישה עו"ד רוית צאלח מימון מפרקליטות מחוז תל אביב. סנגוריו ביקשו צו איסור פרסום על שמו תוך כדי ציון העובדה כי הוא איש עסקים מוכר בקהילה. שופט המחוזי בתל אביב ציון קאפח הסיר את הצו הראשוני, קבע כי קיימות ראיות לכאורה בתיק ולכן לא יהיה מנוס ממעצרו של חדד עד תום ההליכים.

 

על החלטה זו ערערו סנגוריו של חדד לבית המשפט העליון אולם גם שם קבע השופט נועם סולברג כי "התשתית הראייתית נגד העורר מורכבת מראיות רבות, בהן חוות הדעת הרפואיות... המסכת הראייתית שהציגה המשיבה מגבשת תשתית ראייתית לכאורית לביסוס אשמתו של העורר". סולברג הזכיר גם ראיות נוספות "אשר יש בהן כדי לחזק את התשתית הראייתית הלכאורית וכדי לעורר תמיהות" ביחס להתנהגותו של חדד.

 

"העבירות הנדונות כאן, ונסיבות ביצוען, מלמדות על מסוכנות ברמה גבוהה מאוד", כתב שופט העליון. "מעשה ברוטלי, לכאורה, ואכזרי עד מאוד. מצב דברים זה, העדר עכבות, מחייב מעצר ולא מאפשר להסתפק בחלופה (למעצר)".

 

"תפקחו את העיניים"

"מאותו רגע החיים שלי נעצרו", מספרת האם. "בחלומות הכי גרועים שלי לא דמיינתי שמשהו כזה יכול לקרות, שהוא יאנוס אותו. אני גמורה. המחשבות לא עוזבות אותי, איך בן אדם כזה מסוגל לעשות את זה לילד בן שנה וחצי? היום בדיעבד כשאני חושבת על זה אני מבינה שהוא זמם על הבן שלי מהתחלה. אני את הטראומה שלי לכל החיים קיבלתי. אני לא בוטחת באף בן אדם יותר. לא מעניין אותי כלום - רק שהילד יחלים. בלתי ניתן לעיכול המעשה שלו. נתתי אמון בבן אדם ולכאורה לא סתם בן אדם, ובסוף... זה בלתי נתפס".

 

היא מבקשת לשלוח מסר אזהרה: "אני אומרת לכולן, אל תאמינו באף אחד. אם זה קרה לי לכל אחת זה יכול לקרות. תפקחו את העיניים - לא תמיד זה הבן אדם שאתן רואות. תהיו עם יד על הדופק. לצערי אכלתי אותה - חשבתי שיצאתי עם הבן אדם הנכון ומסתבר שהוא היה מפלצת".

 

גורמים במשטרת מרחב ירקון שהיו מעורבים בחקירת התיק אמרו כי מדובר באחד התיקים הקשים שבהם נתקלו, הם ציינו כי נאספו ראיות למכביר נגד החשוד וכי אין ספק שהילד עבר התעללות. גם גורמים משפטיים אמרו שמעולם לא נתקלו בסיפור קשה כל כך של מעשה סדום בפעוט בן שנה וחצי.

 

בקרב חוג מכריו של חדד מסרבים להאמין לכתב האישום נגדו. "מדובר באיש אמין ובן אדם ישר שתורם לקהילה", הם אומרים. את חדד מייצגים עורכי הדין אלי כהן ויורם שפטל. שפטל מסר בתגובה: "טענו את טיעונינו ובית המשפט העליון התעלם מטיעונינו. אנו כופרים באשמה ואני משוכנע שהכפירה באשמה היא על בסיס עובדתי ומשפטי מוצק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אילוסטרציה
צילום: shutterstock
השופט ציון קאפח
צילום: אתר בתי משפט
שופט העליון נועם סולברג
צילום: גיל יוחנן
עו"ד אלי כהן
צילום: ירון ברנר
מומלצים