שתף קטע נבחר

הרב לאו: "ניצחתי. שרדתי בניגוד לכל חוקי הטבע"

כילד בן 5 הוא ראה את אביו, רב ראשי, מושפל לעיניי הקהילה כולה – ועוד לפני שמלאו לו 8 שנים התייתם מאביו ומאמו. אבל היום, כשהוא משקיף על ילדיו ונכדיו שחיים בארץ, הרב ישראל מאיר לאו יודע שהוא ניצח את הנאצים

67 שנים אחרי ששוחרר ממחנה בוכנוולד, הרב הראשי לתל אביב-יפו ישראל מאיר לאו, מספר על החיים הרחוקים כל-כך מהחופש. "אני תמיד חושב שהנורא ביותר בתקופה של אימי השואה אלו לא רק המכות, הרעב, המחלות והכפור, שחברו יחדיו לבדידות, ליתמות ולהשפלה", הוא אומר, "אלא חוסר היכולת לקוות להיחלץ מכל זה. בימים ההם לא חלמת על קצה של מנהרה עם שביב אור".

 

עוד ב"אורות":

 

כילד בן 5 הוא ראה את אביו, רב ראשי, מושפל לעיניי הקהילה כולה – ועוד לפני שמלאו לו 8 שנים התייתם מאביו ומאמו. 38 שנים לאחר השחרור, במעמד נשיא ארצות הברית לשעבר רונלד רייגן, ראש ממשלת ישראל, כ-20 אלף ניצולים מארצות הברית וקנדה, וכ-400 כלי תקשורת - ייחשף הרב לאו לסיפור שחרורו מן המחנה, כפי שנראה בעיניו של רב צבאי, לימים נשיא ועידת הרבנים האמריקאית, ששלף אותו מאחורי ערימת גופות בבוכנוולד.

 

הרב הרשעל שכטר סיפר על הבמה כי שאל אותו לגילו, והרב לאו – אז ילד בן פחות משמונה – ענה "מה זה משנה? בכל מקרה אני יותר זקן ממך... אתה צוחק, מחייך ובוכה כמו ילד. אני כבר שנים לא צוחק, וגם לבכות אנחנו לא בוכים כאן".

 

אלעזר שטורם פגש ברב לאו לשיחה על שואה, תקומה, חירות והרבה-הרבה אמונה. ynet ו"אורות - טלוויזיה יהודית" מזמינים אתכם לשמוע איך אפשר להמשיך להאמין למרות הכל, וכיצד ניצח הרב לאו את הנאצים. ניתן לצפות בראיון המלא כאן.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב לאו. רייגן התרגש
צילום: גיל יוחנן
רייגן. "לגעת באגדה החיה"
צילום: Getty images imagbank
מומלצים