שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

ברי סימון עושה שבת

רגע אחרי שכבו האורות בבית "האח הגדול", ברי סימון לא יודעת מה יצא מה'שליחות' שלה בתכנית הריאליטי, אינה מצליחה לשחזר את עומק הלימוד שחוותה שם, ומאוד רוצה לארח לשולחן השבת שניים מהדיירים. יעל וסער, ראו הוזמנתם

1. איך נראתה עבורך השבת בבית האח הגדול?

 

"היה קושי, אבל שמרתי שבת למהדרין, כמו שאני שומרת בבית. לא היה חסר לי כלום, כל מה שביקשתי - כולל מיחם - נתנו לי. שאלו אותי בהתחלה 'איך יכול להיות מיחם בבית האח הגדול?', אמרתי 'אתם לא באים לראות פה פוזה, אתם באים לראות שבת. מיחם בבית זה נקרא שבת, כיבדו אותי מאוד".

 

2. כדתייה, לא הפריע לך להשתתף בהפקה שמצולמת בשבת?

 

"ההפקה לא עבדה בשבילי, הם עובדים בשביל עצמם. אם הייתי או לא הייתי הם היו עובדים. כששואלים אותי למה נכנסתי לבית האח הגדול אני עונה שאני לא יודעת, אבל שהכל בא מאת הקדוש-ברוך-הוא. נראה לי שהייתה לי פה איזושהי שליחות, אבל מה יצא ממנה - לעולם לא נדע. מה שהעין רואה זה לא מה שהקב"ה רואה. אנחנו חושבים שאנחנו מבינים, אבל אנחנו לא מבינים כלום - הכול מוגבל אצלנו".

 

3. מהי שבת אידיאלית בעינייך ומה היא מעניקה לך?

 

"להיות עם אנשים שאת אוהבת, אנשים שאוהבים לשמוע ולקבל. השבת מעניקה לי רוגע ומרגוע, שלווה, יופי וחן. בשבת מרגישים נשמה יתרה, שאותה לא מרגישים במהלך השבוע. גם על האוכל שאוכלים בשבת מתענגים, זה לא מרגיש כמו האוכל שאוכלים ביומיום כדי לשבוע. בשבת אפשר לנוח, שהרי אם אני אנוח במהלך השבוע אני ארגיש יסורי מצפון, בשבת ככל שאני נחה ומתענגת - אני מרגישה את עונג השבת בהתגלמותו".

 

4. זיכרון ייחודי משבת

 

"משהו מיוחד שקרה לי בבית האח הגדול, שלא קרה לי עד היום הזה, הוא שקראתי את פרשת השבוע בהידור ובעומק יוצאי דופן. כשאנחנו בבית הכנסת בשבת רגילה, אנחנו קוראים זאת מהר, אבל בבית האח הגדול הבנתי את הפרשה מילה במילה, אם הייתי נשארת שם עוד שלושה חודשים, הייתי מסיימת את כל הספר תורה".

 

5. "עשה" ו"אל תעשה"בשבת

 

"עשה - ללבוש בגדים חגיגיים כדי להרגיש את השבת. להכין אוכל אחר, להפעיל פלטה, חמין, מפות, להרגיש יום אחר. אל תעשה - להימנע מכל דברי חולין, כי כשמדברים דברי חולין לא מרגישים את השבת, ולאט-לאט מילה גוררת מילה, ועבירה גוררת עבירה".

 

6. מה היית משנה בשבת האורתודוכסית?

 

"לשנות?! השבת כל כולה היא לטובתנו, כי את נחה, וגורמים לך להרגיש יום ייחודי, כשעושים את השבת כהלכתה מרגישים את הטעם של עונג שבת, מי שרוצה לטעום את טעמו של גן עדן - שיעשה שבת כהלכתה"

 

7. את מי היית רוצה לארח בשולחן שבת שלך?

 

"את יעל וסער, שיראו שבת כמו שצריך, מהתחלה עד הסוף. את כל העונג שבת עם סיפורי מעשיות, עם זמירות שבת, עם

הליכה לבית הכנסת, כמו שהרגישה לי השבת כ'מעין עולם הבא', בפעם הראשונה".

 

8. דתיים חילונים ומה שביניהם

 

"חיה ותן לחיות. כל מה שבכפייה - סופו שלא להתקיים. 'חנוך לנער על פי דרכו' - כל אחד והנשמה שלו. כולם צדיקים, כל אחד ב'במגבלות' שלו, בהבנות שלו, ביכולות שלו ובתפיסת עולמו, לאט-לאט ובסבלנות".

 

9. מסר לקוראים

 

"אין כמו האמת".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 2
ברי סימון. ההפקה לא עבדה בשבילי
צילום: ערוץ 2
מומלצים