שתף קטע נבחר

מודעת אבל: "ביי ביי סבא, היית אחלה"

נכדתו של ברוך בכר נפרדה ממנו באי-מייל ששלחה מהאיים הקריביים, וההודעה הפכה לשורה הפותחת של מודעת האבל על מותו. "זה אומר הכול על האיש", סיפר בנו, שניסח את המודעה

"ביי ביי סבא ברוך, היית אחלה סבא" - פתיח ייחודי זה בלט היום (א') במדור מודעות האבל ב"ידיעות אחרונות", כשבישר על פטירתו של אספן האומנות ברוך בכר.

 

לא "בצער וביגון", אף שיש כזה ()
לא "בצער וביגון", אף שיש כזה
 

יואב, בנו היחיד של בכר, סיפר ל-ynet כי מקור הפתיח בדואר אלקטרוני שהגיע מהקצה השני של העולם: "ליקוש, הבת שלי ונכדתו של ברוך, יושבת באנטיגואה שבאיים הקריביים. היא ובעלה סקיפרים (משיטי יאכטות). וברגע שהיא שמעה על מות סבא שהיא הייתה מאוד קשורה אליו, היא כתבה לי אי-מייל שהשורה המסיימת שלו היא למעשה השורה הפותחת של מודעת האבל". לדבריו, "ברגע שקראתי את ההודעה ידעתי שהמשפט הזה יפתח את המודעה, ולא 'בצער ויגון', אף שיש כזה. 'אחלה סבא' - זה אומר הכול על האיש".

 

דיווחי חדשות נוספים ב-ynet:

פרחים ומסעות: העולם מציין 100 לאסון הטיטאניק

ההולנדי שנורה: "מעולם לא היה מעורב באלימות"

איציק זוהר חויב לשלם לעיריית ת"א 192 אלף ש'

 

גם יריב, נכדו השני של סבא ברוך, לא שוהה בארץ ונמצא עם משפחתו בשיקגו, שם הוא מכהן כנספח כלכלי של משרד התמ"ת. "הילדים קיבלו את הבשורה מרחוק, ואת הנוסח שלה שאבתי מהתגובות שלהם, כך אני סורק אותה ומעביר להם. לליקוש כבר שלחתי, אבל עדיין ישנים שם, ואני מחכה שהיא תתעורר ותראה", הוסיף יואב.

 

משפחת בכר בחתונתה של הנכדה ליקוש ()
משפחת בכר בחתונתה של הנכדה ליקוש
 

הוא סיפר כי שקל לציין במודעה יוצאת הדופן ניסוח נוסף, "סבא בונה הטייארות", כינוי שנתן לו יחד עם בנו יריב על שם העפיפונים שבנה להם בילדותם. "הזיכרון שעלה לי כשנסעתי לבית חולים ביום שישי, היה של גג ביתנו בתל אביב - משם העפנו עפיפונים מבמבוקים שאליהם קושרים חוט ארוך עם זנב עצום מרצועות נייר שאבא היה בונה רק לי לפני 50 שנה, מה שהפך אותי למלך השכונה. כך היה עם בני יריב בהרצליה כעבור שנים רבות".

 

בכר, שנולד בשנת 1923 בלובלין שבפולין, עלה ארצה עם הוריו בגיל 6. בתחילה התגוררו בקיבוץ, אך לאחר שהאב נפצע ברגלו מירי בדואי כשהדריך מטעם התנועה במצדה, עברה המשפחה לתל אביב והשתקעה שם. פנחס לבון הפנה את ברוך לעבודה בהסתדרות, ובמהלך השנים השתלב במחלקת האומנות. כך הפך לאספן אומנות מוכר. "הוא לא יכול היה למכור את הפריטים שלו, הוא אסף ואגר, ומדי פעם השאיל פריטים לתערוכות שונות", סיפר בנו.

 

בכר שהותיר אחריו אשה, בן, שני נכדים וארבעה נינים יובא למנוחות מחר בבית העלמין בקריית שאול.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברוך בכר ז"ל. בנה עפיפונים
מומלצים