שתף קטע נבחר

פּרֶייס דה לורד: תפילה נוצרית על חולצת קסטרו

צעיר שקנה חולצה לחג הזדעזע כשמתפלל בבית הכנסת גילה לו שההדפס על גביה הוא תפילה נוצרית, שמקורה בברית החדשה. קסטרו: העיצוב אמנותי, ולא בהקשר דתי

בשבועות האחרונים התרגלנו לראות על מוצרי מזון את הכיתוב "ללא חשש קטניות", אך האם עלינו ללמוד לחפש גם את הכיתוב "ללא חשש נצרות" על גבי תוויות בגדים? כך התברר לברק תמיר, קצין דתי בצה"ל, שרכש חולצה ב"קסטרו" ובדיעבד גילה כי ההדפס שעליה הוא תפילה נוצרית מפורסמת.

 

עוד בערוץ היהדות - קראו:

 

תמיר קנה את החולצה כמה ימים לפני פסח ובערב החג יצא לבית הכנסת בבגדיו החדשים. לקראת סוף התפילה פנה אליו אדם מבוגר, שישב מאחוריו, וביקש ממנו להישאר בבית הכנסת למספר דקות אחרי התפילה, כדי לשוחח.

 

ההדפס על חולצת קסטרו ()
ההדפס על חולצת קסטרו

 

כשנפגשו, שאל המתפלל את תמיר אם ידוע לו מהו הכיתוב שעל החולצה, וטען כי נדמה לו שמדובר בתפילה נוצרית. בצאת החג ניגש תמיר לבחון את עניין ונדהם לגלות שמדובר בגירסה של תפילה נוצרית בשם "The Lord's Prayer", שמקורה בברית החדשה.

 

"אישית, אין לי בעיה עם מי שבוחר מרצונו ללבוש כל חולצה שחפץ ליבו ללובשה", כתב תמיר בדף הפייסבוק שלו, "יש לי בעיה עם חברה ישראלית, אשר באמצעות מסר מוסווה, משתילה מסרים נוצריים בבגדיה וגורמת לאנשים להסתובב עם חולצות בעלות כיתוב שכזה, מבלי שיחפצו בכך. חולצה, שעל

פניה נראית תמימה, הופכת לאמירה כלפי חוץ.

 

"אני לא מדבר על עוגמת הנפש שחשתי כאשר הבנתי במה מדובר, וייתכן שהייתי צריך לקרוא טוב יותר את אשר כתוב על החולצה בעת הקנייה, אך השאלה המרכזית כאן היא מדוע חברה ישראלית בוחרת לקדם את קו הבגדים שלה באמצעות תפילה נוצרית?"

 

בקסטרו איפשרו לתמיר להחליף את החולצה, והוסיפו: "מעצבי קסטרו שואבים את השראותיהם מעולמות תוכן תרבותיים שונים, נרחבים ומגוונים. ההדפס על החולצה הוא פרי יצירתו של המעצב, שעוצבה כחלק מסיפור השראה גותי וכלל לא בקונטקסט דתי".

 

 • Read this article in English
 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים