שתף קטע נבחר

לבנת: "החלטת ביה"ד - לגיטימציה לאלימות"

שרת התרבות והספורט תקפה בחריפות את דחיית עונשה של מכבי פ"ת לעונה הבאה וטענה: "על העומד בראש ההתאחדות לכדורגל לנתק עצמו מכל שיקול זר. רק כך ניתן יהיה להשיב את אמון הציבור"


״לצערי, פסיקת בית הדין העליון של ההתאחדות עלולה להעביר מסר הפוך ולתת לגיטימציה להמשך האלימות הקשה, שכבר ראינו, ועל כך איני מתכוונת לעבור לסדר היום". כך מסרה שרת התרבות והספורט לימור לבנת, בתגובה להחלטת בית הדין של ההתאחדות לכדורגל לדחות לעונה הבאה את הפעלת עונש הפחתת הנקודות שהוטל על מכבי פתח תקווה.

 

השתלשלות האירועים:

 

לבנת הוסיפה: "על העומד בראש ההתאחדות לכדורגל לנתק עצמו מכל שיקול זר. רק כך ניתן יהיה להשיב את אמון הציבור בהתאחדות לכדורגל ובמוסדותיה".

 

מההתאחדות לכדורגל נמסר בתגובה לדבריה של לבנת: "על שרת הספורט לדעת כי בתחום הכדורגל קיימת הפרדה מוחלטת בין ההתאחדות לבין מוסדות השיפוט, בדיוק כמו שהממשלה אינה יכולה להכתיב לבתי המשפט בארץ כיצד לפסוק.

 

אנחנו בטוחים שהשרה לבנת לא היתה מרוצה מפסקי דין מסוימים של בתי המשפט בארץ ועדיין לא ראינו התקפה כה אגרסיבית שלה - לא על ראש הממשלה, או על שר המשפטים, או על נשיא/ת בית המשפט העליון".

 

"לוזון צריך לנתק עצמו מכל שיקול זר". לבנת ויו"ר ההתאחדות (צילום: מור שאולי) (צילום: מור שאולי)
"לוזון צריך לנתק עצמו מכל שיקול זר". לבנת ויו"ר ההתאחדות(צילום: מור שאולי)

 

ברקת התפטרה: "הציבור מאס בענף"

לאחר פירסום דבר קבלת ההחלטה החליטה הבעלים של הפועל באר שבע, אלונה ברקת, להתפטר מתפקידה בהנהלת ההתאחדות לכדורגל בשל "ביזוי הענף", לטענתה.

 

 

במכתב שהעבירה ברקת לראשי ההתאחדות נכתב: "הריני להודיע על התפטרותי מכל תפקיד בהתאחדות, לרבות הנהלתה, מזכירותה ו-ועדותיה השונות. המהלך הינו לאור התנהלות ההתאחדות, נושאי תפקידים בה, דובריה, התובע מטעמה והיושבים בבית הדין. לדעתי, ההתנהלות חתרה תחת הערכים הבסיסיים ביותר של ההגינות בספורט, ביזתה את הענף והיוותה המשך ישיר להמאסתו על הציבור, שאמונו בהתאחדות נמצא בשפל חסר תקדים".

 

אלונה ברקת ועמוס לוזון בימים יפים יותר (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
אלונה ברקת ועמוס לוזון בימים יפים יותר(צילום: אורן אהרוני)

 

מההתאחדות לכדרוגל נמסרה תגובה רשמית: "צר לנו על צעדה הפזיז של ברקת, אשר בהיותה בעלת תפקיד בהתאחדות לכדורגל במשך שנים יודעת היטב

כי בתי הדין של ההתאחדות עצמאיים לחלוטין, בדיוק כמו שבתי המשפט של המדינה אינם כפופים לממשלה. אנחנו מבקשים לציין את העובדה כי ברקת לא התלוננה בעבר על עצמאות בתי הדין, ובצדק.

 

"חבל שרק עכשיו כאשר ההחלטה אינה מוצאת חן בעיניה ובעיני הפועל ב"ש מוצאת אלונה לנכון להשחיר את ההתאחדות. אנו בטוחים שאם הפועל ב"ש לא הייתה במאבקי התחתית, אלונה לא הייתה נוהגת בצעד הזה".

 

אבי לוזון. ברקת: "אימון הציבור בהתאחדות בשפל" (צילום: מור שאולי) (צילום: מור שאולי)
אבי לוזון. ברקת: "אימון הציבור בהתאחדות בשפל"(צילום: מור שאולי)

 

סיעת בית"ר בהתאחדות לכדורגל וחבר המזכירות מטעמה שמואל שניצר יפנו להנהלה לקיים ישיבה דחופה בהחלטת בית הדין מהיום והמסר שהיא מעבירה בכל הנוגע לטיפול ומיגור האלימות במגרשים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מור שאולי
לימור לבנת
צילום: מור שאולי
מומלצים