שתף קטע נבחר

כרטיס מקורי לטיטאניק נמכר ב-56 אלף דולר

הכי קרוב להפלגה על הטיטאניק : כרטיס מקורי להפלגת הבכורה של ספינת הפאר מ-1912 נמכר בסכום של יותר מ-56 אלף דולר. כחלק מאירועי 100 שנה לטביעת הטיטאניק נערכה בניו יורק מכירה פומבית של פריטים שנמצאו בהריסות הספינה כ-6,000 קילומטרים מתחת למים.

 

כ-60 איש הגיעו אל בית המכירות "בונהאמס" בניו יורק, ואליהם הצטרפו רוכשים דרך הטלפון והאינטרנט, כדי לנסות לשים ידם על חפצים מהספינה שטבעה מפגיעת קרחון בעת מסעה באוקיינוס האטלנטי מאנגליה לניו יורק. בין הפריטים שנמכרו ניתן למצוא גם את תפריט חדר האוכל של ספינה, שאותו רכש אזרח אמריקני בלא פחות מ-31 אלף דולר. מה בתפריט? ניתן לבחור בין לשון של תרנגול מסורס לבין סינטה בקר עם חזרת.

 

"העניין בחפצים מהטיטאניק ממשיך להיות גבוה" (צילום: Gettyimages) (צילום: Gettyimages)
"העניין בחפצים מהטיטאניק ממשיך להיות גבוה"(צילום: Gettyimages)

 

היועץ הימי של "בונהאמס", גרג דייטריץ', אמר כי באופן מפתיע דווקא הודעת הטלגרף שבה דווח לראשונה כי האונייה נפגעה מהקרחון נמכרה במחיר "זעום" יחסית של 27 אלף דולרים. ההודעה אז נשלחה ל"אולימפיק", ספינת-אחות של הטיטאניק, שלוש שעות לפני שקיעת האונייה למצולות. "העניין בחפצים מהטיטאניק ממשיך להיות גבוה ", אמר דייטריץ'.


אחת הרכישות המעניינות יותר היא של שלושה מסמרות שחיברו בין חלקי הספינה

 וחתיכת זכוכית מאחד מאשנביה תמורת סכום של 12 אלף דולר. רוב הרוכשים הם אספני חפצים שבמשך שנים שמים ידם על פריטים מהספינה המיתולוגית, שכונתה בעת השקתה "האונייה שלא יכולה לטבוע".

 

אף שנראה כי כבר נמכר כל חלק אפשרי שהיה על הספינה, המכירה הגדולה עוד עתידה לבוא – חברת "טיטאניק בע"מ", שנוסדה עם מציאת שרידי האונייה ב-1987, עדיין מחזיקה בלא פחות מ-5,000 חפצים המוערכים במאות מיליוני דולרים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: Gettyimages
הודעת הטלגרף על הטביעה נמכרה במחיר "זעום" של 27 אלף דולר
צילום: Gettyimages
מומלצים