שתף קטע נבחר

אובמה על המאבטחים והזונות: אם זה נכון, אכעס

נשיא ארה"ב התייחס לראשונה לפרשה המביכה, שבה סולקו הביתה 11 אנשי השירות החשאי ו-5 חיילים אמריקנים, בין השאר בגלל התרועעות עם זונות: "כשאנחנו בחו"ל, אנחנו מייצגים את העם שלנו וצריכים לשמור על הרמה הגבוהה ביותר של הגינות"

נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, התייחס הלילה (יום ב') לראשונה לפרשת נערות הליווי שבה היו מעורבים אנשי השירות החשאי שהכינו את ביקורו בקולומביה, וקרא לחקירה "יסודית ומחמירה" סביב השערורייה שהסבה מבוכה רבה לבית הלבן.

 

עוד חדשות מהעולם הגדול :

 

"מה שקרה בקולומביה נחקר על-ידי מנהל השירות החשאי", אמר אובמה שנמצא במדינה הדרום-אמריקנית לרגל ועידת מדינות אמריקה, "אני מצפה שהחקירה תהיה יסודית ואני מצפה שהיא תהיה קפדנית". בשיחה עם כתבים אמר אובמה: "אם יתברר שחלק מהטענות שהושמעו בתקשורת נכונות, אני כמובן אכעס".

 

אובמה עם נשיא קולומביה חואן מנואל סנטוס, משמאל (צילום: AP) (צילום: AP)
אובמה עם נשיא קולומביה חואן מנואל סנטוס, משמאל(צילום: AP)

 

11 מאנשי השירות החשאי וחמישה חיילים של צבא ארצות הברית הואשמו בהתנהגות בלתי הולמת, כולל התרועעות עם

זונות ושתייה מופרזת של משקאות אלכוהוליים, ימים אחדים לפני בואו של הנשיא לקולומביה. החיילים ביצעו את המעשים בעיר קרטחנה, בשעה שאמורים היו להכין את ביקורו של אובמה מבחינה ביטחונית. ההתנהגות הבלתי הולמת של אנשי האבטחה האמריקנים נמצאת כעת תחת בחינה קפדנית של השירות החשאי והצבא האמריקני, ועוררה קריאות לחקירה של הקונגרס.

 

"הגישה שלי בכל הנוגע לאנשי השירות החשאי אינה שונה ממה שאני מצפה מהמשלחת שלי שיושבת כאן", אמר אובמה במסיבת עיתונאים משותפת עם נשיא קולומביה, חואן מנואל סנטוס. "אנחנו מייצגים את העם בארה"ב, וכשאנחנו מבקרים במדינה אחרת אני מצפה מאתנו להתנהג בהתאם לסטנדרטים המחמירים ביותר מפני שאיננו מייצגים רק את עצמנו".

 

נשיא ארה"ב בביקורו בקולומביה (צילום: AFP) (צילום: AFP)
נשיא ארה"ב בביקורו בקולומביה(צילום: AFP)

 

אובמה הוסיף: "אנחנו נמצאים כאן בשם העם שלנו, ופירושו של דבר שאנחנו צריכים לדבוק ברמה הגבוהה ביותר של

יושרה והגינות. מה שדווח כמובן אינו תואם את הסטנדרטים האלה". נשיא ארה"ב אמר כי יחכה עד שהחקירה תושלם במלואה, לפני שישפוט בנושא.

 

פרשת נערות הליווי האפילה על ועידת מדינות אמריקה שהסתיימה הלילה. הוועידה הסתיימה ללא הצהרה מסכמת, בין השאר בשל חוסר ההסכמה של מנהיגי 33 המדינות המשתתפות בה בנוגע לשאלה האם יש להזמין את קובה לוועידות הבאות או להמשיך לקיים את החרם המערבי עליה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נשיא ארה"ב בביקורו בקולומביה
צילום: AFP
מומלצים