שתף קטע נבחר

צילום: AP

6 ימים לבחירות: סרקוזי - הנשיא הכי לא-אהוד

סקר של "ז'ורנל דו דימאנש": 64% מאזרחי צרפת אינם שבעי רצון מתפקוד סרקוזי, הרבה יותר מהנתון שסיפק ואלרי ז'יסקר ד'אסטן שהודח ב-1981. סרקוזי ממשיך לפגר בסקרים, אמש הוא ויריבו הולנד ערכו עצרות גדולות: "עתיד ארצנו על הכף"

שבוע אחד בלבד לבחירות לנשיאות צרפת, כשהמרוץ של ניקולא סרקוזי לחמש שנים נוספות בארמון האליזה נמצא בשיאו, פורסם אתמול בארצו סקר שחושף מציאות עגומה מבחינתו: סרקוזי הוא הנשיא הכי לא-פופולרי בתולדות צרפת.

 

עוד חדשות מהעולם הגדול :

 

לפי הסקר, שפורסם בעיתון "זורנ'ל דו דימאנש", 64% מאזרחי צרפת אינם שבעי רצון מתפקודו של סרקוזי. הסקר של "ז'ורנל דו דימאנש" הוא הוותיק ביותר בצרפת, ולפיו שיעור האי-אהדה שאיתו מתמודד סרקוזי גבוה בהרבה אף מזה של מי שנחשב עד כה לנשיא הכי לא-פופולרי בתולדות המדינה, ואלרי ז'יסקר ד'אסטן, שערב הפסדו בבחירות ב-1981 46% מהציבור הצרפתי לא היו מרוצים מתפקודו.

 

ניקולא סרקוזי עם תומכיו אתמול (צילום: MCT) (צילום: MCT)
ניקולא סרקוזי עם תומכיו אתמול(צילום: MCT)

 

רעיית הנשיא המכהן, קרלה ברוני, מתגייסת לקמפיין (צילום: MCT) (צילום: MCT)
רעיית הנשיא המכהן, קרלה ברוני, מתגייסת לקמפיין(צילום: MCT)

 

אתמול ערכו סרקוזי ויריבו הגדול פרנסואה הולנד עצרות גדולות בפריז, בניסיון אחרון למשוך אליהם בוחרים. אם הולנד ינצח בבחירות, השמאל יעלה לשלטון אחרי 17 שנה שבהן שלטו השמרנים בפוליטיקה הצרפתית. לפי שעה חוזים הסקרים יתרון להולנד בסיבוב הראשון, שבו מועמדים נוספים, וניצחון על סרקוזי בסיבוב השני ב-6 במאי עם יתרון של תשעה עד 14 אחוזים.

 

העצרות של סרקוזי והולנד נערכו בשתי כיכרות המרוחקות כעשרה קילומטרים זו מזו. סרקוזי עלה לנאום לפני הולנד בניסיון לזכות בסיקור טלוויזיוני נרחב יותר. "העתיד של ארצנו מונח על הכף", אמר סרקוזי לרבבות מתומכיו, "דבר אחד צריך להיות חשוב היום - לאן אנחנו רוצים ללכת מכאן?".

 

פרנסואה הולנד בעצרת שלו. מאה אלף איש (צילום: MCT) (צילום: MCT)
פרנסואה הולנד בעצרת שלו. מאה אלף איש(צילום: MCT)

 

הולנד, שטען שבעצרת שלו השתתפו כמאה אלף איש, אמר מצדו כי הוא חש שהמדינה נמצאת על סף שינוי: "אני מרגיש שתקווה גדולה צומחת ממעמקי ארצנו. תקווה רגועה, חזקה ובהירה של שינוי לטובה. אני פונה אליכם היום. אתם חייבים

לצאת ולהצביע. תנו לי את הכוח לנצח בבחירות ב-6 במאי".

 

עצרות באוויר הפתוח אינן דבר נפוץ בקרב מועמדים לנשיאות בצרפת, ונראה כי שני הטוענים לכתר מקווים לחקות את המגמה של המועמד מטעם השמאל הקיצוני, ז'אן לוק-מלאנשון, שמשך קהל גדול לאירועי הבחירות שערך מחוץ למקומות סגורים. שני הנאומים שנערכו כמעט בו-זמנית אתמול הם התחרות הקרובה ביותר שקיימו סרקוזי והולנד זה עם זה. לא מתוכננים להם עימותים טלוויזיוניים עד אחרי ההצבעה בסיבוב הראשון שתיערך ב-22 באפריל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סרקוזי עם בוחריו. עדיין במרוץ
צילום: MCT
מומלצים