שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  הבורסה ננעלה בעליות; ת"א 25 זינק ב-1.9%

  מדד תל-אביב 100 הוסיף 1.5%, מדד בלוטק 50 עלה ב-1.16% ומדד הבנקים עלה ב-2.4%. דלק נדל"ן צללה בכ-6.8% אחרי שהגישה את הסכמתה לבקשת הפירוק שהגיש נאמן אג"ח כ"ה; מחזור המסחר הסתכם ב-850 מיליון שקל

  המסחר בבורסה בתל אביב ננעל היום (ב') בעליות שערים בהתאם למגמה באירופה והחוזים העתידיים בוול סטריט. מחזור המסחר הסתכם ב-850 מיליון שקל. 

   

  מדד תל-אביב 25 עלה ב-1.89% ל-1,131.44 נקודות; מדד תל-אביב 100 עלה ב-1.49% ל-1,040.4 נקודות; מדד בלוטק 50 עלה ב-1.16% ל-314.87 נקודות ומדד נדל"ן עלה ב-0.73% ל-294.82 נקודות.

   

  ברקע המסחר

  "ההשקעה באפיק הקונצרני אטרקטיבית וממשיכה להיות ההזדמנות של שנת 2012 בשוק המקומי", אמר ירון דייגי מנכ"ל פסגות קרנות נאמנות. בבית השקעות ממליצים להתמקד באג"ח ובכתבי התחייבות של בנקים בשילוב אג"ח חברות בדירוג AA כעיקר החשיפה לקונצרניות בתיקים סולידיים. "השנה, בניגוד ל-2011, לאור רמת הריבית הנמוכה והשינויים התכופים בזירת המאקרו, חשוב להיות דינאמיים בניהול רכיב האג"ח. להערכתו, הסיכון המרכזי בשוקי האג"ח בחו"ל הוא עליית תשואות עקב רמות השפל בו נסחרות כיום אג"ח ממשלתיות בארה"ב ובגרמניה". בראייה ארוכת טווח, ממליצים בפסגות על חלוקה שווה בחשיפה למניות בארץ ובחו"ל, בעיקר לארה"ב.

   

  אתמול ננעל המסחר בבורסה בתל אביב בירידות חדות על רקע המגמה השלילית בארה"ב ואירופה ביום שישי האחרון. מדד ת"א־25 ירד ב־1.8% ומדד ת"א־100 איבד 1.5%. מניות הבנקים הובילו את הירידות וירדו ב־2.7% כשמניות התקשורת איבדו 2.2%. מחזור המסחר הסתכם ב־822 מיליון שקל.

   

  מדד המחירים לצרכן לחודש מרס עלה ב-0.4% - בהתאם לציפיות. כתוצאה מכך מסתכמת כעת האינפלציה בפועל, המחושבת ל-12 החודשים האחרונים, ב-1.9% - בתחום היעד השנתי שקבעה הממשלה (1%-3%). לעומת זאת, מגמת האינפלציה בארבעת החודשים האחרונים ברורה הרבה יותר, ומסתכמת ב-3.2% - מעל היעד.

   

  "עליות המחירים משחקות לידי מובילי המחאה החברתית, שיוכלו לטעון כעת כי לא בוצעו מהלכים מצד ממשלת ישראל למיתון עלויות המחייה של מעמד הביניים, שממשיך לשאת בנטל תוך שחיקה בהכנסות שלו", אמר מנכ"ל קבוצת פריקו יוסי פריימן, בתגובה לפרסום מדד מרץ. לדבריו, "העלייה הנוכחית במדד היא בגבול הציפיות של בנק ישראל שלא צפוי להעלות את הריבית בחודש הקרוב".  

   

  מניות במרכז

  טאואר ג'אז, חברת השבבים ממגדל העמק, הודיעה היום ביחד עם החברה הקוריאנית NeoFidelity על התחלת ייצור של מגברי אודיו דיגיטלים לטלוויזיות LCD עבור חברות הענק הקוריאניות סמסונג ו-LG, המובילות בשוק ה-LCD העולמי.

   

  דלק נדל"ן הגישה אתמול בלילה לבית המשפט המחוזי בת"א את הסכמתה לבקשת הפירוק של שהגיש הנאמן של נציגות אג"ח כ"ה עו"ד גיא גיסין ערב הפסח. דלק נדל"ן דוחה הטענות כאילו היא חוששת ממינוי בעל תפקיד שיחקור את פעילותה ויפקח על התנהלותה.

   

  עו"ד משה שחל מוביל קבוצת משקיעים לרכישת חובות דלק אנרגיה מידי בנקים וגופים מוסדיים, כך נודע ל"כלכליסט". שחל מתכוון לפנות בנושא לבנקים מקומיים, לרבות הפועלים, לאומי ודיסקונט, כמו גם למגדל ולמנורה.

   

  חודש לפני יישומו, "חוק ישראכרט" מגיע שוב לכנסת. ביום רביעי תתכנס ועדת הכלכלה לדון בדרישת חברת כרטיסי האשראי ישראכרט ממתחרותיה, לאומי קארד וכאל, להנפיק כרטיסי ישראכרט כדי שאלה יוכלו לסלוק את כרטיסיה בהתאם ל"חוק ישראכרט". זאת, כפי שנחשף לפני חודש ב"כלכליסט".

   

  אתמול היה יום המסחר האחרון בזכויות של ישראמקו, שמגייסת בימים אלה 200 מיליון שקל כדי לממן את המשך חלקה בפרויקט תמר. כל בעל יחידת השתתפות של ישראמקו יכול למכור את הזכות לרכישת יחידת השתתפות ושני כתבי אופציה תמורת 30 אגורות. מחירי המימוש של האופציות הם 56 אגורות ו־60 אגורות בהתאמה. ישראמקו ננעלה בירידה של 2.7% ובמחזור חריג של 106 מיליון שקל.

   

  שותפות חיפושי הנפט מודיעין אנרגיה, שבשליטת קבוצת אי.די.בי וצחי סולטן, דיווחה אתמול כי חתמה על הסכם לקבלת שירותי אסדת הקידוח "נובל הומר פרינגטון", לצורך ביצוע קידוח בשטח רישיון "ים חדרה" שבאחזקתה (100%). מודיעין עלתה 2.3% 

  פורסם לראשונה 16/04/2012 09:59

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים