שתף קטע נבחר

סערת ספר האזרחות בכנסת: "התקפה מתוזמרת"

ועדת החינוך תדון בנושא ספר לימוד הכולל הטיות פוליטיות לכאורה. מאות מורים חתמו על עצומת תמיכה ברכז המקצוע, שאישר את הספר: "מכפישים איש מקצוע ראוי". יו"ר ועדת החינוך, ח"כ אלכס מילר: "דעות חשוכות חדרו לתוכני הלימוד"

הסערה בנושא הוראת האזרחות מסרבת לרדת מסדר היום הציבורי: ועדת החינוך בכנסת תתכנס היום (ג') לדיון מיוחד בנושא ספר לימוד, שכביכול לוקה באי דיוקים ובהטיות פוליטיות. במוקד הסערה עומד רכז המקצוע, אדר כהן, שאישר את הספר.

 

עוד בחדשות ynet:

 

יוזם הדיון, יו"ר ועדת החינוך, התרבות והספורט, ח"כ אלכס מילר (ישראל ביתנו) אמר: "מדובר בכישלון מוחלט בפיקוח על ספרי הלימוד ונראה כי מטרת כתיבת הספר היא לקדם אג'נדות אישיות של הכותבים, האמורים לפקח על ספרי האזרחות אבל אינם עושים זאת, ובכך נותנים לדעות חשוכות לחדור אל תוכני הלימוד".

 

מנגד, יצאו להגנתו של כהן יותר מ-600 מורים לאזרחות שחתמו השבוע על עצומה, בטענה שמדובר במתקפה אישית המונעת על ידי גורמים ואינטרסים פוליטיים מצדה הימני של הקשת הפוליטית. "ברצוננו להבהיר בקול חד וברור - דיון ציבורי נוקב על אודות אופיו של מקצוע אזרחות הוא לגיטימי, אולם הכפשתו של אדר כהן אינה מקובלת עלינו. אדר הוא איש מקצוע כישרוני וראוי, שעבודתו משלבת הקשבה ורגישות לצורכי השטח".

 

גורמים בימין טענו כי כהן פעל מתוך מניעים זרים. הגדיל לעשות ח"כ זאב אלקין (ליכוד) שטען לפני מספר חודשים כי ממידע שהגיע אליו "קיים חשש סביר שמרכז המקצוע מנסה לנתב את התהליך לפי השקפותיו האידיאולוגיות ולא באופן מקצועי".

 

לפני יותר משנה נפתח הדיון הציבורי בנושא הוראת האזרחות על רקע שינוי תוכנית הלימודים והמחלוקת סביב השאלה אם הוראת האזרחות חייבת לכלול תכנים דמוקרטיים בלבד,

או לעסוק גם בחיזוק הלאומיות והצביון היהודי בישראל.

 

"לאורך השנה האחרונה נערכת מתקפה חסרת פשרות מצד גורמים מפלגתיים שונים במטרה ליצור הכוונה של תוכני לימודי האזרחות", אמר ד"ר אסף מצקין, מורה לאזרחות ואחד ממחברי ספר הלימוד המדובר. "כאיש חינוך אני בוש ונכלם כאשר אני חוזה בהתקפה מתוזמנת ומתוזמרת זו, יש לי הערכה עמוקה לעבודתו ואמונה בטוהר כוונותיו של אדר כהן, וצריכים להתבייש כל אלו אשר ידם במעל. אין אלו אנשי חינוך אלא פעילי מפלגה ברמה הנמוכה ביותר המחריבים במו ידם את החינוך בישראל".

 

ממשרד החינוך נמסר כי מנכ"לית המשרד תציג בדיון היום את עמדתה בנושא.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
ח"כ אלכס מילר. "דעות חשוכות"
צילום: גיל יוחנן
ח"כ זאב אלקין. רכז האזרחות לא מקצועי
צילום: גיל יוחנן
מומלצים