שתף קטע נבחר

20 שנות מאסר לצעיר שדקר למוות במועדון בת"א

לורנס אמסיס נדקר למוות בקטטה מחוץ ל"טרמינל" לפני כשנה וחצי. הדוקר נתנאל ביטון, שהורשע בהריגה במסגרת הסדר טיעון, נידון ל-20 שנות מאסר, ועל מייקי גיגי שסייע לו נגזרו פחות מארבע שנות מאסר

בית המשפט המחוזי בתל-אביב גזר היום (ג') 20 שנות מאסר על נתנאל ביטון, שהרג בדצמבר 2010 את הצעיר לורנס אמסיס במועדון "הטרמינל" בתל-אביב, ושלוש שנות מאסר ועוד תשעה חודשי מאסר על מייקי גיגי, שסייע לו. השניים הואשמו תחילה ברצח אמסיס, אך בסופו של דבר ביטון הורשע בהריגה וגיגי בסיוע להריגה. ביטון יפצה את משפחת המנוח ב-60 אלף שקל, וגיגי ישלם לה 20 אלף שקלים.

 

עוד חדשות ב-ynet:

 

הרצח אירע ב-17 בדצמבר 2010 בסביבות השעה 04:00 בבוקר. במועדון התפתחה תגרה שבה השתתפו גם ביטון וגיגי, ובמהלכה הותקף אמסיס, בן 20. אחרי התגרה יצא אמסיס מהמועדון כשהוא זועם, והחל לחפש את תוקפיו. הוא פסע כ-20 מטר לעבר החניון, ואז שב על עקבותיו וניגש אל ביטון, גיגי וחבריהם. במקום התפתחה תגרה נוספת, שבה השתמשו החבורות בבקבוקים שבורים ובלבנים.

 

בגזר הדין של בית המשפט המחוזי בתל-אביב צוין כי אמסיס לא השתמש בשום כלי משחית, וכי ביטון וחבריו דקרו אותו חמש פעמים. אחר-כך הם נמלטו מהמקום, ואמסיס שנפצע אנושות ניסה לצעוד גם הוא. אחרי 30 מטרים הוא התמוטט וצנח לארץ.

 

נתנאל ביטון, היום בבית המשפט (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
נתנאל ביטון, היום בבית המשפט(צילום: עופר עמרם)

 

על ביטון נגזרו 16 שנות מאסר בגין הריגה ועוד ארבע שנות מאסר בגין עבירות נוספות. ביטון הודה והורשע בהריגה במקום ברצח במסגרת הסדר טיעון. גם גיגי הורשע בסיוע להריגה במקום סיוע לרצח במסגרת הסדר. לשניים, בני 19, עבר פלילי.

 

הפרקליטות ביקשה למצות את הדין עם ביטון, והדגישה כי מדובר בעבירה חמורה שבה ניטלו חיי אדם. התובע, עו"ד איתי פרוסט מפרקליטות מחוז תל-אביב, אמר: "האכזריות המאפיינת את מעשיו של ביטון והאדישות הנשקפת מהם מציבה אותם ברף החומרה העליון ביותר, בגדר אותם מקרים הנושקים למעשה הרצח".

 

"הקלות הבלתי נסבלת שבה נקטלים חיים" 

השופטת נורית אחיטוב כתבה בגזר הדין: "נסיבותיו של אישום זה מהוות עדות נוספת לקלות הבלתי נסבלת שבה נקטלים חיי אדם... הסתמיות של מעשי אלימות אלה, האגביות שבה הם נעשים, הזלזול והאדישות להשלכותיהם ולמשמעותם ובעיקר היקפם ותדירותם הפכו את תופעת הסכינאות לגידול ממאיר ומסוכן המאיים על החברה, ושומה להלחם בו מלחמת חורמה ממש". השופטת הדגישה בגזר הדין את המאפיינים הקשים והחמורים של תופעה הרת אסון זו.

 

אמו של אמסיס עם תמונתו בבית המשפט (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
אמו של אמסיס עם תמונתו בבית המשפט(צילום: עופר עמרם)

 

השופטת התייחסה לשוני בין המעשה של ביטון לזה של גיגי: "אין להתעלם מהשוני ביניהם ומן העובדה שביטון הוא המבצע העיקרי של הריגת המנוח, ואילו גיגי הינו מסייע בלבד". לדבריה מהבדל מהותי זה נגזרת מידת הדין השונה.

 

עורכת דינו של ביטון מטעם הסנגוריה הציבורית, אורית חיון, טענה כי גזר הדין מופרז בחומרתו ולא יעמוד בבית המשפט העליון: "המנוח וחברו יזמו את הקטטה ולו הדבר היה תלוי בנאשמים, היה המנוח עדיין בחיים. זה לא נלקח בחשבון על ידי בית המשפט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לורנס אמסיס
רפרודוקציה: ירון ברנר
אמו של אמסיס
צילום: עופר עמרם
מייקי גיגי
צילום: עופר עמרם
עו"ד אורית חיון
מומלצים