שתף קטע נבחר

הפראיירים חוזרים: מאהל המחאה יוקם בירושלים

אחרי הפסקה של כמה חודשים, החליטו התומכים בגיוס לכולם לשוב ולמחות כדי לקדם חקיקה לאחר ביטול חוק טל. "אי אפשר למכור בזול את הציבור התורם והמשרת", הם אומרים

פעילים בעד השוויון בנטל יקימו מחדש ביום שישי את מאהל המחאה של ה"פראיירים", הפעם בגן הוורדים בירושלים. כך נודע היום (ד') ל-ynet. העיתוי שנבחר אינו מקרי והוא מכוון לפתיחת מושב הקיץ של הכנסת, שיחל לאחר יום העצמאות.

 

חודשיים לאחר שבג"ץ אסר לחוקק מחדש את חוק טל שתוקפו יפוג בסוף יולי, החליטו יוזמי המחאה להקים מחדש את המאהל. בין המקימים - אנשי הפורום לשוויון בנטל, המחנה המשותף, התאחדות הסטודנטים, השמיניסטים וארגונים נוספים. במוצאי שבת הם צפויים להשיק את קמפיין "שירות לכולם". לדברי המארגנים, לטקס יגיעו אישי ציבור, רמטכ"לים לשעבר, ראשי ערים, יו"ר מועצת התלמידים הארצית, רבני ישיבות, סופרים, אמנים ועוד. 

 

מחאת המילואמניקים הקודמת. דורשים לקיים הבטחות (צילום: יובל חן) (צילום: יובל חן)
מחאת המילואמניקים הקודמת. דורשים לקיים הבטחות(צילום: יובל חן)

 

הקמפיין יקרא לראש הממשלה, בנימין נתניהו, ולראשי כל הסיעות הציוניות בכנסת לנצל את פסיקת בג"ץ על מנת לחוקק במושב הקרוב את חוק שירות לכולם. בפורום לשוויון בנטל, שפעיליו היו בין העותרים לבג"ץ, גיבשו מספר עיקרים לחוק הגיוס החדש, שבסיסו גיוס לכולם בגיל 18.

 

"הבחירה היכן לשרת תהיה של המדינה ולא של הפרט", נכתב בהצעה. "יוקמו מסגרות שירות אזרחי ולאומי (במשטרה, בשירותי ההצלה, בשירותי הבריאות והחינוך) שיקלטו את כל מחזור הגיוס בתהליך הדרגתי של חמש שנים ותוגדר מכסה שנתית של תלמידי ישיבה שילמדו תורה למען חוסנו המוסרי והערכי של עם ישראל כולו".

 

עוד בחדשות ynet:

 

"מחנה הפראיירים חוזר כדי לסמן בצורה מאוד ברורה לפוליטיקאים שהמאבק לא הסתיים", אומרת זהרה ברגר צור, דוברת הפורום לשוויון בנטל. "אי אפשר למכור בזול את הציבור המשרת והתורם. הציבור לא ישלים עם זה יותר. מאבקנו לא יסתיים עד שמקבלי ההחלטות לא יאמצו חוק חלופי, שוויוני לטובת כלל אזרחי מדינת ישראל, ולא לטובת סקטור ייחודי כזה או אחר".

 

בועז נול מהמחנה המשותף הוסיף כי "הכנסת חוזרת מפגרה וזה הזמן לראש הממשלה לקיים את ההתחייבות שלו ולחוקק את חוק שירות לכולם. זהו מבחן המנהיגות של נתניהו ושל כל הסיעות הציוניות בכנסת, שמחויבים לנצל את הרוב הברור שיש בעם, בכנסת ובממשלה ודורש שוויון בנטל ולהוביל לחקיקת חוק שירות לכולם. כמו שהצלחנו לבטל את חוק טל, כך נוכיח שכשהרוב הישראלי מתעורר הוא מנצח".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגנת המילואמניקים. לחץ על כל הסיעות
צילום: מוטי קמחי
מומלצים