שתף קטע נבחר

בקרוב: 300 דירות חדשות בשכונת ביצרון בת"א

כלכלית ירושלים, בשליטת אליעזר פישמן, וקבוצת הנדל"ן תדהר מנסות לפתור חלק ממצוקת הדיור בעיר ללא הפסקה: החברות מנהלות מו"מ להקמת 4 מגדלים. עלות הפרויקט: מיליארד שקל

מצוקת דיור בתל-אביב? חברת כלכלית ירושלים וקבוצת הנדל"ן תדהר מתכננות לפתור את בעיית הדיור על ידי הקמת מגדלים חדשים בדרום-מזרח העיר. שתי החברות מנהלות מו"מ מתקדם במטרה להקים את פרויקט "מתחם סוללים" בשכונת ביצרון המתחדשת. עלות הפרויקט: כמיליארד שקל.

 

עוד על תל-אביב בערוץ הנדל"ן :

 

שכונת ביצרון ממוקמת בשטח הדרומי לדרך השלום ומזרחית לרחוב יגאל אלון בעיר. על פי התוכנית, המגדלים יוקמו בין רחוב הסוללים לרחוב דרך השלום בשטח כולל של 24 דונם. ראשית ייבנו שני מגדלי מגורים בני 32 קומות, ולאחר מכן ייבנו שני מגדלי משרדים דרומית להם, האחד בן 37 קומות והשני בן 28 קומות.

 

מגדלי המשרדים ייבנו בצמוד למבנה בו שוכנת כיום ענקית אבטחת המידע צ'ק פוינט. דרומית למבנה צ'ק פוינט קיימים כיום כבר שני מגדלי מגורים ששווקו בעבר בעיקר לעובדי היי-טק.

 

שטחי המגורים בפרויקט יעמדו על 27,500 מ"ר, שיחולקו בין 300 דירות. גובה מגדלי מגורים יעמוד על 122.5 מטר. שטחי המשרדים בבניינים השכנים יעמדו על כ-52 אלף מ"ר. 3,500 מ"ר נוספים יוקצו למסחר ועוד כ-1,600 מ"ר יהיו מיועדים לטובת מבני ציבור.

 

 

צילום הדמיה: משרד האדריכלים יסקי

 

 

ההכנסות של פישמן: 489 מיליון שקל

הבוקר (ד') הודיעה כלכלית ירושלים, בשליטת אליעזר פישמן, לבורסה לניירות ערך על המו"מ שהיא מנהלת עם תדהר. התמורה הצפויה להגיע לכיסו של פישמן, כאשר יימכרו כל שטחי המסחר והמגורים, תעמוד - כך על פי ההודעה לבורסה - על כ-489 מיליון שקל.

 

בקבוצת תדהר, שתהיה אחראית על תכנון הפרויקט, על שיווקו באמצעות קבוצת רכישה ובהמשך על הקמתו, אישרו את הדברים אך לא נמסרו הערכות בעניין ההכנסות הצפויות מהפרויקט.

 

לכלכלית ירושלים, המחזיקה בזכויות חכירה על השטח עד לשנת 2059, חובות על המתחם העומדים על 104 מיליון שקל. כחלק מתנאי ההתקשרות בין הצדדים התחייבה החברה למחוק את החוב. על פי ההודעה לבורסה, מדובר באופציה לעסקה, אשר לה מספר תנאים שחייבים להתקיים על מנת שהעסקה תצא לפועל. התנאים הם בעיקר על עמידה בלוחות זמנים, שהעיקרי בהם הוא הוצאת היתר לפרויקט תוך פחות משנתיים, עד תחילת אפריל 2014.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שכונת ביצרון. בקרוב מתחם חדש
צילום: הלה עמנואל גור
צילום הדמיה: משרד האדריכלים יסקי
מתחם סוללים בתל אביב
צילום הדמיה: משרד האדריכלים יסקי
מומלצים