שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  חביבה פדיה ומואיז בן הראש הם זוכי פרס עמיחי

  פרופסור חביבה פדיה על ספרה "דיו אדם" ומואיז בן הראש על ספרו "לא הולך לשום מקום", הם זוכי פרס יהודה עמיחי לשירה

  פרופסור חביבה פדיה ומואיז בן הראש הם הזוכים השנה בפרס יהודה עמיחי לשירה עברית, המוענק השנה לשני זוכים.

  פדיה זכתה בפרס על ספרה "דיו אדם" (הוצאת הקיבוץ המאוחד, 2009 ) ובן הראש זכה על ספרו "לא הולך לשום מקום" (הוצאת רסיס נהרה, 2010 ). בראש ועדת הפרס עמדה השנה פרופסור גלית חזן והחברים בה היו ד"ר ענת ויסמן והסופר מאיר שלו.

   

  הפרס הוענק על ידי עיריית ירושלים ומשרד התרבות כאות הוקרה למשוררים על ספר שירים שיצא לאור בשבע השנים האחרונות או על מפעל חיים. מטרותיו של הפרס, העומד על 60 אלף שקלים, הן שימור והפצת מורשת המשורר יהודה עמיחי, עידוד מצוינות של משוררים ישראלים ואיכות ביצירה העברית.

   

  בנימוקי הפרס לספרה של פדיה, "דיו אדם", נכתב כי הוא ראוי לפרס עמיחי על היופי, הייחוד, העוצמה והעצמאות הגלומים בו. "מורכבותה של לשון השירה של פדיה מממשת את מורכבות החוויה המקופלת

  בשירתה. היא משמיעה קול של השתייכות ללא תנאי לקיבוץ האנושי דובר העברית ונושא המסורת היהודית, כאשר שירתה דוברת גם בקולם של מי שמצאו עצמם דחויים וזרים ביחס למעגלי ההשפעה והכוח של החברה הישראלית", כתבו השופטים.

   

  על המשורר מואיז בן הראש שזכה בפרס על ספרו האחרון "לא הולך לשום מקום" כתבו חברי ועדת הפרס כי זוהי שירה פולמוסית, פרועה ומבקשת צדק. "הנוסח השירי של בן הראש משלב הומור עצמי, רושם של דיבור ישיר, כן ובלתי מצונזר ויש בו דיאלוג פלפלני עם הישגיה הפואטיים ותכניה של השירה הישראלית. השירים של בן הראש מסחררים את הקוראים בשלל טיעונים, תלונות ורמיזות למסורות שיריות מגוונות, והם מבקשים תגובה חדה ומיידית".

   

  פרס עמיחי לשירה מוענק מזה עשר שנים. בין זוכי העבר בפרס: ש. שפרה, אגי משעול, רוני סומק, נורית זרחי, שמעון אדף, חמוטל בר יוסף, שבא סלהוב, חדווה הרכבי ואחרים.

   

  טקס הענקת הפרס יתקיים ב-3.5.2012 בשעה 18:00 במשכנות שאננים בירושלים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מואיז בן הראש. שירה פרועה ומבקשת צדק
  צילום: דוד סורוקין
  חביבה פדיה. שירת הדחויים בחברה
  צילום: דוד סורוקין
  לאתר ההטבות
  מומלצים