שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אושר: 1,835 יחידות דיור בכפר ורדים שבגליל
  הוועדה המחוזית מחוז צפון אישרה את תוכנית מינהל מקרקעי ישראל להרחיב את היישוב כפר ורדים, הכולל 1,700 יחידות בלבד. בתוכנית: בתים צמודי קרקע, בנייה מדורגת ובנייה רוויה

  הוועדה המחוזית מחוז צפון אישרה את תוכנית מינהל מקרקעי ישראל להרחיב את היישוב כפר ורדים שבגליל ולהכפיל את מספר יחידות הדיור ביישוב. במסגרת התוכנית ייבנו 1,835 יחידות דיור חדשות, כאשר כיום קיימים ביישוב 1,700 יחידות דיור.

   

  עוד על בנייה בערוץ הנדל"ן :

   

  התוכנית מספקת פתרונות דיור שונים ליישוב, שכיום מכיל רק בתים צמודי קרקע, ובמסגרתה ייבנו יחידות הדיור במגוון דגמי בנייה כגון בתים בבנייה מדורגת, בתים בבנייה טורית ודירות בבנייה רוויה.

   

  גם הפן התיירותי ביישוב יצבור תאוצה, ובמסגרת התוכנית יוקמו 240 חדרי מלון, 120 יחידות אירוח ו-338 צימרים. כמו כן, במסגרת התוכנית משולב אזור תעסוקה שהשותפים בו הם המועצה המקומית כפר ורדים ועיריית מעלות תרשיחא.

   

  "מענה לביקוש הרב למגורים"

  כפר ורדים הוא יישוב מבוקש באזור הגליל העליון והוקם ביוזמתו של התעשיין סטף ורטהיימר בשנת 1982. ורטהיימר אף העביר באותה העת את מרכז הכובד של פעילותו היצרנית לאזור התעשייה תפן הסמוך, ועודד את עובדיו להשתכן ביישוב. מאז ובמקביל להתפתחות מקורות התעסוקה באזור, חלה עלייה בביקוש למגורים בכפר ורדים.

   

  לדברי רפי אלמליח, סמנכ"ל התכנון של מינהל מקרקעי ישראל, "תוכנית כפר ורדים שלב ג' בנויה כך שתענה על צורך בדיור ברמות שונות, ולכן מציעה מגוון של דגמי מגורים - החל מהדגם צמוד קרקע במרקם כפרי, ועד לבנייה רוויה במרקם עירוני. זאת במטרה לענות על צרכיה של אוכלוסייה מגוונת, הן בגיל והן ביכולות הכלכליות. בד בבד עם פתרונות המגורים נותנת התוכנית גם מענה לצרכים במבני ציבור, מוסדות חינוך ושטחים פתוחים".

   

  מנהל מינהל מקרקעי ישראל, בנצי ליברמן, הוסיף כי "התוכנית תיתן מענה לביקוש הרב שיש למגורים בכפר ורדים בפרט ובגליל בכלל. התפתחותו של כפר ורדים וגידולו יהיו ללא ספק נדבך חשוב לפיתוח הגליל. אני מאמין שהצלחת היוזמה למעבר מפעלים יצרניים ברמות הגבוהות ופעילויות עסקיות נלוות לגליל לא תתרחש ללא מתן מענה הולם למגורי היזמים והמועסקים במפעלים שהגליל כה משתוקק לבואם. כפר ורדים במובן זה הוא מענה הולם לצורך זה וברמה הנדרשת".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  כפר ורדים. יישוב מבוקש
  צילום: אלעד גרשגורן
  מומלצים