שתף קטע נבחר

חרדים קיצונים שרפו דגל ישראל בבני ברק

אנשי "נטורי קרתא" ביטאו את התנגדותם למדינה כמדי יום עצמאות וקראו קריאות גנאי לציונים מול ישיבת פוניבז'. עשרות התקהלו ומחו נגדם. גם בירושלים הפגינו: "איראן - הידידה הגדולה ביותר של העם היהודי"

לא כולם חגגו את יום העצמאות ה-64: קומץ חרדים קיצוניים, מאנשי "נטורי קרתא", קיימו היום (ה') את "מנהגם" הקבוע, שריפת דגלי ישראל - הפעם גם בבני ברק, סמוך לישיבת פוניבז'. בכך ביטאו חברי הפלג האנטי-ציוני הן את התנגדותם למדינה והן את מחאתם נגד הישיבה הליטאית האליטיסטית, המניפה אחת לשנה דגל כחול-לבן.

 

שרפו את הדגל וקראו קריאות גנאי נגד המדינה (צילום: ישראל כהן, כיכר השבת) (צילום: ישראל כהן, כיכר השבת)
שרפו את הדגל וקראו קריאות גנאי נגד המדינה(צילום: ישראל כהן, כיכר השבת)

 

עוד בחדשות ynet:

 

עד ראייה סיפר ל-ynet כי מספר פעילים הפגינו בצהריים מול בניין הישיבה והעלו באש דגל שהביאו עמם, תוך שהם משמיעים קריאות גנאי ביחס למדינה הציונית. לדבריו, עשרות סקרנים - בעיקר ילדים ובני נוער, התקהלו במקום, מראה שכיח בריכוזים חרדיים, אך בהפגנה עצמה השתתפו רק קיצוניים אחדים, ואילו היתר מחו נגדם.

 

חלק מתלמידי ישיבת פוניבז', שספגה אף היא ביקורת מאנשי "נטורי-קרתא", התעמתו עמם עד שהאחרונים עזבו את המקום.

 

נגד הציונים, בעד איראן. ההפגנה במאה שערים (צילום: AP) (צילום: AP)
נגד הציונים, בעד איראן. ההפגנה במאה שערים(צילום: AP)

 

אחד הפעילים המרכזיים בפלג החרדי האנטי-ציוני אמר ל-ynet כי הוא וחבריו מבקשים

בשנים האחרונות להרחיב את הפעילות גם מחוץ לירושלים, והביע שביעות רצון מכך שאחרי בית שמש הם מצליחים להפגין נוכחות גם בבני-ברק. "נמשיך לבטא בכל הזדמנות את השקפתנו נגד הציונות והמדינה", הוא התחייב, "זו האמת שלנו".

 

נטורי קרתא הפגינו היום גם בשכונת מאה שערים בבירה ונשאו שלטים נגד הציונות ובעד איראן. "איראן - הידידה הכי גדולה של העם היהודי, הציונות - האויב הכי גדול של העם היהודי", נכתב על שלט שנשא אחד המפגינים. על שלטים אחרים נכתב "אנו אבלים על 64 שנים של מרד ציוני בה' ובתורתו" ו"ציונות - אסונו של עם ישראל".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"מנהג קבוע" של נטורי קרתא
צילום: ישראל כהן, כיכר השבת
מומלצים