שתף קטע נבחר

זרים הותקפו בבקבוקי תבערה: 'הסתה נוראית'

אלמונים השליכו הלילה בקבוקי תבערה לעבר בתים וגן ילדים של אזרחים זרים בדרום ת"א. למרבה המזל, איש לא נפגע. עד ראייה סיפר ל-ynet: "ראיתי מיטה בוערת". בארגוני הסיוע טוענים כי הסתה הובילה לאלימות: "ישראלים יורקים עליהם"

מי מנסה להתנכל למבקשי המקלט? ארגוני סיוע בדרום תל אביב התלוננו הלילה (יום ו') כי בקבוקי תבערה הושלכו לעבר ארבע דירות בשכונת שפירא שבהן מתגוררים מבקשי מקלט מאפריקה, וכן לעבר דירה המשמשת גם כגן ילדים. איש לא נפגע. במשטרה אישרו כי התקבלו תלונות.

 

"אחת המיטות בערה". גן הילדים שנהרס (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
"אחת המיטות בערה". גן הילדים שנהרס(צילום: מוטי קמחי)

 

הדירות בשכונת שפירא (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
הדירות בשכונת שפירא(צילום: מוטי קמחי)

 

במקום מתגוררים מבקשי מקלט מאריתראה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
במקום מתגוררים מבקשי מקלט מאריתראה(צילום: מוטי קמחי)

 

עוד בערוץ החדשות:

שליחת חב"ד בהודו: סוכן איראני עקב אחרינו? הזוי

הצעת חוק במצרים: יחסי מין עם נשים מתות

 

תושב שכונת שפירא, שחשש להזדהות, סיפר ל-ynet כי סמוך לשעה 1:30 פרצה שריפה בחצר של הדירה שמתחתיו, בה מתגוררים מבקשי מקלט מאריתריאה. "בתקופה זו הם ישנים בגלל הצפיפות גם בחצר", סיפר, "אחת המיטות שם בערה".

 

לדבריו, תוך כמה דקות הגיעו למקום כוחות משטרה ובהם אנשי זיהוי פלילי. "במקום היו שברי בקבוקים", סיפר, "התברר שבצד השני של הבניין יש דירה נוספת של מבקשי מקלט שנזרקו עליה בקבוקי תבערה, ובמרחק של כמה מאות מטרים ראיתי שתי דירות נוספות ועוד דירה שמשמשת גם כגן ילדים שבה היו ניסיונות הצתה ושברי בקבוקים".

 

חלק משכניהם הישראלים של המותקפים הגיבו באדישות לגילויי האלימות כלפיהם. "בבוקר חלק מהתושבים הישראלים בשכונה אמרו שאם היה אפשר לשרוף את הבתים שהמסתננים לא נמצאים בהם כדי שיעזבו את השכונה אז הם היו שמחים", סיפר התושב ששוחח עם ynet.

 

ההפגנה בדרום תל אביב (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
ההפגנה בדרום תל אביב(צילום: ירון ברנר)
  

"כולנו היינו פליטים". המפגינים (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
"כולנו היינו פליטים". המפגינים(צילום: ירון ברנר)

 

בעקבות התקרית, יותר ממאה בני אדם, ביניהם פעילים חברתיים ותושבי דרום תל אביב, הפגינו במחאה על הגזענות כלפי הזרים. הם הניפו שלטים שעליהם נכתב בין היתר "כולנו היינו פליטים" ו"אהבת לרעך כמוך". למקום הגיעה גם קבוצה של תושבי השכונות המתנגדים למה שהם מכנים זרם המסתננים שכבש את שכונות דרום תל אביב. בין הקבוצות חצץ כח משטרתי.

 

"אלו אנשים הכי מוחלשים בחברה שלנו", אמר אחד הפעילים החברתיים, ניר נאדר. "האירועים

שהיו בלילה הם תוצאה של הגזענות וההסתה שמופנית כלפיהם בתקופה האחרונה. אנחנו נצא להפגין כדי לתמוך בזכויות שלהם. נכון שיש בעיות בשכונות העניות בדרום תל אביב, אבל אי אפשר לפתור את הבעיות האלו על חשבון מבקשי המקלט. הכעס צריך להיות כלפי הממשלה".

 

אורית מרום מארגון הסיוע לפליטים א.ס.ף אמרה כי היא חושדת שמאחורי התקיפות עומדים ישראלים שמתנגדים לנוכחותם של מבקשי המקלט בשכונות דרום תל אביב. "זה היה רק עניין של זמן", אמרה, "יש כאן הסתה נוראית כנגד מבקשי מקלט, ישראלים יורקים עליהם כשהם עוברים ברחוב".

 

ממשטרת מחוז תל אביב נמסר בתגובה: "התקבלו הלילה תלונות על ניסיונות הצתה. אחת על מגלשה בגן משחקים, ועוד שתיים בכניסה לבתים".

 

בהכנת הידיעה השתתף אלי סניור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הגן שניזוק באירוע
צילום: מוטי קמחי
"לילה טוב פאשיסט מסריח"
צילום: ירון ברנר
ההפגנה בדרום תל אביב
צילום: ירון ברנר
מומלצים