שתף קטע נבחר

החרדים לנתניהו: מה ההבדל בין מגרון לחוק טל?

ראש הממשלה אמר שבשבוע הבא תתבהר תמונת המצב הפוליטית, אחרי שהבטיח חוק חדש לגיוס חרדים. סגן השר ליצמן תקף: "זה פופוליזם זול. אם רוצים בחירות - אנחנו ערוכים". ח"כ נסים זאב מש"ס: "אמירה בזויה. הוא רוצה לעצור את ליברמן, העדר מוביל אותו. פני הדור כפני הכלב"

למרות שעוד לא עשה אף צעד מעשי בכיוון, באווירת הבחירות המתקרבות פתח הבוקר (יום א') ראש הממשלה חזית מול המפלגות החרדיות. בנימין נתניהו הצהיר שיביא בקרוב חוק משלו במקום חוק טל שנפסל בבג"ץ, וימצא "פתרון צודק יותר" לשוויון בנטל הגיוס והשירות האזרחי.

 

"אין כאן חדש אלא פופוליזם זול. אם רוצים בחירות על כך - אנחנו ערוכים בהתאם", ענה לו סגן השר יעקב ליצמן מיהדות התורה, בעוד חבר הכנסת נסים זאב (ש"ס) הדגיש: "לאמירה ההזויה והבזויה הזו של נתניהו אין שום כיסוי. היא מעוררת שאלות אם הוא מנהיג אמיתי או שהעדר מנהיג אותו, פני הדור כפני הכלב".

 

נתניהו בישיבת הממשלה, הבוקר (צילום: אלכס קולמויסקי "ידיעות אחרונות") (צילום: אלכס קולמויסקי
נתניהו בישיבת הממשלה, הבוקר(צילום: אלכס קולמויסקי "ידיעות אחרונות")

 

המערכת הפוליטית מתחממת - כותרות אחרונות ב-ynet:

 

עוד בערוץ החדשות:

 

נתניהו נפגש עם אנשי "מאהל הפראיירים" הפועלים לגיוס לכולם בלשכתו שבירושלים, ופרסם הצהרה לפיה "חלוקת הנטל חייבת להשתנות, מה שהיה לא יהיה". על פי הפעילים בפגישה, ראש הממשלה היה נחרץ והבטיח: "אם צריך, נלך על זה לבחירות". בהמשך, בישיבת שרי הליכוד הבינו ממנו השרים שהבחירות בדרך.

 

"לאמירה ההזויה והבזויה הזו של נתניהו אין שום כיסוי, כי אי אפשר לכפות גיוס על החרדים, בדיוק כמו שאצל הערבים זה בלתי אפשרי", אמר ל-ynet ח"כ זאב. "כולם יודעים שאין מהלך חוקתי שיכול לשנות את החברה בישראל. כל אנשי המקצוע, כולל רמט"כלים וראשי אכ"א לשעבר, אמרו שאם רוצים לשנות - לא זו הדרך. נתניהו יכול לרקוד ככה עם עצמו, אבל זה לא יעזור - כי צריך שניים לטנגו". 

 

לדבריו, "הוא רוצה ללכת לבחירות כי הוא חושב שהליכוד ישגשג או כדי לעצור את ליברמן, שלא ינגוס בו – וזו זכותו לפרק את הממשלה. לא מאהל הפראיירים משפיע, אבל זה פשוט מה שמוביל את הבחירות האלה, כשכל מפלגה מקצינה עוד יותר בנושא החרדים".

 

נתניהו עם נציגי "מאהל הפראיירים", הבוקר (צילום: עמוס בן גרשום לע"מ) (צילום: עמוס בן גרשום לע
נתניהו עם נציגי "מאהל הפראיירים", הבוקר(צילום: עמוס בן גרשום לע"מ)

 

נתניהו וליצמן. "לא נוותר" (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
נתניהו וליצמן. "לא נוותר"(צילום: גיל יוחנן)

 

"הסדרת נושא בני הישיבות ומעמדם החוקי מופיעים בהסכם הקואליציוני שעליו חתומות כל הסיעות", אמר ליצמן ל-ynet. "כולם מחויבים לכך. החלטת בג"ץ באחרונה בענין חוק טל דורשת מציאת פתרון לכך, בדיוק כפי שראש הממשלה עושה והממשלה פועלת בסוגיית מגרון.

 

"מה ההבדל בין מגרון לחוק טל?", הוא תהה. "גם שם יש פסיקת בג"ץ והממשלה משקיעה בפתרון מוסכם.

 בדיוק כך הענין בחוק טל. הנציגות החרדית לא תוותר בנושא הסדרת מעמדם החוקי של בני הישיבות, בעיקרון שכל מי שירצה ללמוד תורה יאפשרו לו זאת".

 

מוקדם יותר תקף גם השר אלי ישי את נתניהו. "אנחנו מוכנים לבחירות בכל רגע נתון, אנחנו עובדים כל הזמן", אמר יו"ר ש"ס. "אני לא רוצה בחירות, אבל אני מרגיש שנתניהו וליברמן רוצים. אין מפלגה שערוכה לבחירות יותר מהר מאיתנו. קמפיין הבחירות החל על גב החרדים. הם חושבים שזה מביא יותר מנדטים. הקמפיין יהיה רצוף שנאה והסתה נגד הציבור החרדי", הוא חזה.

 

בינתיים, שרים בליכוד העריכו שאם הבחירות לכנסת יוקדמו, הפריימריז לרשימת המפלגה לכנסת ייערכו בחודשי הקיץ - יולי אוגוסט. על פי ההערכות, נדרש לפחות חודש וחצי להיערכות לפריימריז.

 

בהכנת הידיעה השתתף אטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו, הבוקר עם פעילי המחאה
צילום: עמוס בן גרשום לע"מ
סגן השר ליצמן
צילום: אוהד צויגנברג
ח"כ נסים זאב
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים