שתף קטע נבחר

מטבחי דואיט: הוקפאו המשלוחים ללקוחות

עובדי מטבחי דואיט הגישו לביהמ"ש בקשה לפירוק החברה, עקב כך, צרכנים ששילמו עבור מטבחים לא יקבלו לעת עתה את ההזמנות. דואיט: "אסור לנו לבצע כל פעולות מלאי, פירוק והתקנה או פעילות עסקית אחרת". לקוחה: "ההרגשה איומה"

כמה עשרות לקוחות מטבחי דואיט (do it) עדיין מחכים למטבחים שהזמינו, אך נראה שיאלצו לחכות עוד קצת, שכן החברה הקפיאה את משלוחי והרכבת המטבחים ללקוחות, זאת בעקבות בקשה רשמית לפירוק החברה שהגישו היום (ג') 40 מתוך כ-100 עובדי החברה, שלא קיבלו משכורות במרס-אפריל.

 

  • מטבחי דואיט: הסניפים סגורים ואין מענה טלפוני

 

בית-המשפט אמנם עדיין לא החליט אם למנות מפרק לחברה ולא ברור אם יימצאו לה קונה או משקיעים, אך בינתיים: כל

ההזמנות מוקפאות וסניפי החברה, מולם התגודדו קונים ועובדים, היו סגורים היום.

 

בחברה עוד הספיקו לשלוח הבוקר 19 מטבחים ללקוחות אולם כרגע הפסיקו כל פעילות, שלא תחודש עד החלטת בית-המשפט בנושא.

  

שילמה 15 אלף שקל מתוך 28, לא יודעת מתי יגיע המטבח

רחל, קיבוצניקית מצפון הארץ קנתה בחנות דואיט בחיפה מטבח ב-28 אלף שקל. "הם פדו צ'ק של 15 אלף שקל במרס ואת השאר שילמתי בתשלומים באשראי", היא מספרת. "הם הספיקו לפדות אלף שקל בכרטיס אשראי ואמורים לפדות אלף שקל נוספים, אבל לא בטוח שהצליחו לפדותם, כי היום ביטלתי את תשלומי האשראי".

 

אף אחד לא הודיע לרחל שהחברה נמצאת בקשיים. היא גילתה זאת כשהתקשרה שלשום לחברה, "כי רציתי לברר מתי יבואו לעשות לי תוכנית חשמל", היא מספרת.

 

"הם היו אמורים לבוא למדידות ולהתקין את המטבח תוך חודש ימים, כי תוך חודש אנחנו אמורים לחזור לבית אחרי שיפוץ. הפקידה אמרה שהיא כבר חוזרת אלי ולא חזרה. אתמול ניסיתי להתקשר לשם כל היום ולא ענו. בערב התקשרה אלי ואמרה שמפסיקים את התהליך כרגע, כיוון שהחברה במצוקה, ויראו מה קורה רק בשבוע הבא.

 

"נסעתי לחנות והיו שם המון אנשים. מלא חיכו בחוץ אך לא היה עם מי לדבר. אחת מהלקוחות שחיכתה מחוץ לחנות אמרה שלה אמרו שלא יספקו לה רהיטים. חסכתי כל כך הרבה שנים למטבח הזה ואני קיבוצניקית. יש לי תחושה שניכנס בחזרה לבית המשתפץ שלנו ללא מטבח, זו הרגשה איומה. אני קרובה לקריסה".

  

בעלי החברה יעשו כל מאמץ לדאוג ללקוחות ולעובדים

העובדים טענו בבקשתם שהוגשה בבית-המשפט המחוזי בירושלים, כי החברה הגיעה לחדלות פרעון וחובותיה כלפיהם עומדים על 3.5 מיליון שקל. בא כוחם ביקש מביהמ"ש למנות מפרק לחברה כדי למנוע ביזה של נכסי החברה.

 

מהחברה נמסר בתגובה: "השילוב במצוקת האשראי עם פעולת העובדים בפניה לבית המשפט בבקשתם לפירוק, הכניסו את החברה לסחרור, אשר אנו משערים שאפילו העובדים לא העריכו את תוצאותיו.

 

"לצערנו ברגעים אלה בקשת העובדים נמסרה רשמית לבית הדין, על כן, עד החלטת בית המשפט בעניין פירוק החברה ועתידה, אסור לנו לבצע כל פעולות מלאי, פירוק והתקנה או פעילות עסקית אחרת. יחד עם זאת, בעלי החברה בשיתוף בית-המשפט, יעשו כל מאמץ לדאוג ללקוחותיה ועובדיה עד כמה שניתן ולשמור על החברה כעסק חי". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
דו איט. לא יכולים לספק רהיטים
מומלצים