שתף קטע נבחר

אושרה ההנחה על מיסוי הסולר לחברת החשמל

ועדת הכספים אישרה: החברה תמשיך לשלם על הסולר תעריף מס בלו מופחת של 12%, עד סוף השנה. המטרה: למנוע התייקרות דרסטית בתעריפי החשמל. שטייניץ: ההפסד למדינה מהפחתת הבלו על הסולר עד סוף השנה: 5 מיליארד שקל

ועדת הכספים האריכה היום (ד') עד סוף השנה את תוקף הצו שמעניק לחברת החשמל הנחה בשיעור 88% על מיסוי הסולר שהיא נאלצת לרכוש כתחליף לגז הטבעי שהפסיק לזרום ממצרים. זאת, כדי למנוע התייקרות דרסטית בתעריפי החשמל לצרכנים.

 

 

החברה תמשיך לשלם על הסולר עד סוף דצמבר 2012 תעריף מופחת של הבלו על הדלק בשיעור 12% מהבלו הקבוע. ההנחה ניתנה בצו לפי החלטת הממשלה החל מינואר השנה שתוקפו פג השבוע, ב-30 באפריל.

 

בבקשת שר האוצר, יובל שטייניץ, להאריך את תוקף הצו נאמר כי ההפסד של הכנסות המדינה כתוצאה מהפחתת הבלו על הסולר יגיע עד סוף השנה לכ-5 מיליארד שקל. יו"ר הוועדה, ח"כ משה גפני (יהדות התורה), אישר את הצו בהעדרם של רוב חברי הוועדה.

 

גפני אמר כי הוועדה תידרש לבחון את הנושא מחדש אם תתבקש להאריך את תוקף הצו לשנת 2013. בינתיים, "יש לעשות הכול כדי להקל על הציבור אחרי שתעריפי החשמל התייקרו בלאו הכי ועתה יש למנוע עלייה חדה עוד יותר של התעריפים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים