שתף קטע נבחר

צילום: עופר עמרם, אוהד צויגנברג, חיים צח, עידו ארז

ישי: דרעי לא ירוץ; מקורבי דרעי: הוא מפנטז

"העניין גמור, הרב לא ייתן לו לרוץ מחוץ לש"ס", אמר ישי על דרעי בשיחות סגורות, אבל מקורבי יו"ר ש"ס לשעבר מכחישים ורומזים על הכרזה בקרוב: "ישי יאכל את הכובע בשבוע הבא"

מועד הבחירות כבר כמעט סגור, המפלגות מתכוננות לקרבות פוליטיים איתנים , אך החלטתו של אריה דרעי באשר לעתידו ממשיכה להסעיר את המערכת הפוליטית. באופן רשמי, הודיעה תנועת ש"ס כי "איננה מתייחסת לשמועות", אך יו"ר התנועה, אלי ישי, נשמע רגוע. "העניין גמור. הוא לא יבוא לש"ס, והרב גם לא ייתן לו לרוץ בנפרד", העריך אמש (יום ד') ישי בשיחות סגורות, תוך שהוא מבהיר כי הוא סבור שדרעי לא ימרה את פיו של הרב יוסף.

 

לקראת בחירות - כותרות אחרונות ב-ynet:

 

מקורבי דרעי, לעומת זאת, אומרים כי מדובר בפנטזיות של יו"ר ש"ס: "בשבוע הבא אלי ישי מוזמן לאכול את הכובע. מדובר במשאלות לב ומאווי נפש ולא בהערכות שיש להן על מה להיסמך".

 

לפני כשלושה שבועות התייחס ישי לחזרתו האפשרית של דרעי לחיים הפוליטיים והעריך כי הרב עובדיה יאסור על דרעי להקים מפלגה חדשה. "לי ברור דבר אחד - הוא לא יעשה דבר וחצי דבר בניגוד לדעתו של מרן", אמר אז ישי.

 

שלט תמיכה ברחובות תל אביב ()
שלט תמיכה ברחובות תל אביב

 

בימים האחרונים, פורסמו דיווחים שונים לגבי כוונותיו של יו"ר ש"ס לשעבר והמגעים שמתנהלים בינו ובין אנשי ש"ס -

במטרה להשיבו הביתה. דרעי, כך נראה, סירב לקבל את ההצעה להיות בשלישייה הפותחת של הרשימה לכנסת, אולם גורמים במפלגה ציינו כי "למרות מה שאריה משדר, החלטה ללכת נגד הרב עובדיה יוסף היא דרמטית בחברה החרדית. זו החלטה קשה ביותר, ולא מן הנמנע כי הדיבורים סביב דרעי נועדו כעת להפעיל לחץ על הרב ועל הבכירים בש"ס - להציב את דרעי במקום שהוא חושב שהוא ראוי לו".

 

אמש אמרו ל-ynet מקורביו של דרעי כי אין בכוונתו לשוב לש"ס: "הוא מעדיף להקים תנועה חדשה ולא רוצה לחזור לש"ס. במיוחד בעת הזו, כשהפילוג בעם מגיע לשיא ולקראת מערכת בחירות שתתמקד בדיוק בזה, הוא מרגיש מחויב להקמת

מפלגת גשר שתשלב בתוכה חרדים, מסורתיים וחילונים, אשכנזים ומזרחיים, ותוכיח שאפשר לחיות כאן גם אחרת. ההחלטה הסופית עוד לא נפלה, אבל הוא מבין שזה צריך לקרות בימים הקרובים - וזה הכיוון".

 

על פי הסכמה שהושגה בכנסת, יילכו אזרחי ישראל לקלפי ב-4 בספטמבר. יו"ר הקואליציה, זאב אלקין, הגיש הצעת חוק לפיזור הכנסת. בליכוד מעוניינים לקיים את הבחירות כבר בתחילת ספטמבר, ולעמדה זו שותפות גם העבודה, ישראל ביתנו וש"ס.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
העניין סגור? אריה דרעי
צילום: עופר עמרם
אלי ישי. "משאלות לב"
צילום: גור דותן
הרב עובדיה יוסף
צילום: קובי גדעון, פלאש 90
מומלצים