שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צילום: AP
  העימות בצרפת: 3.5 שעות של קרב אגרוף מלוכלך
  באופן לא מפתיע, העימות הטלוויזיוני בין שני המועמדים לנשיאות לא חשף מידע חדש, או עמדות בלתי מוכרות של הנשיא סרקוזי ויריבו הולנד, אך סיפק מהלומות מילוליות מתחת לחגורה. סרקוזי: "אתה שקרן", הולנד: "תפסיק לשחק את הקורבן"

  "רגע האמת" של שני המתמודדים על נשיאות צרפת הסתיים ללא מנצח ברור: העימות הטלוויזיוני שנערך אמש (יום ד') בין נשיא צרפת, ניקולא סרקוזי, לבין מועמד הסוציאליסטי, פרנסואה הולנד, ככל הנראה לא ישפיע באופן משמעותי על תוצאות הסיבוב השני בבחירות לנשיאות שייערך ב-6 במאי. 

   

  הקרב על האליזה - דיווחים אחרונים ב-ynet:

   

  הולנד, שאינו כריזמטי בהופעותיו הטלוויזיוניות כמו הנשיא הצרפתי סרקוזי, הפתיע רבים מהצופים כשהצליח במשך שלוש וחצי שעות להתמודד היטב יחסית מול לשונו החדה של יריבו, שניצל את מיטב כשרונותיו המילוליים והפך במהרה את העימות לצחצוח חרבות שלא חשף עמדות חדשות מצד המועמדים - אבל הראה את התהום הסגנונית הפעורה בין השניים.

   

  מכות מחת לחגורה. צפו בעימות בין סרקוזי להולנד

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  הבדל תהומי בסגנון (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  הבדל תהומי בסגנון(צילום: רויטרס)

   

  סרקוזי, השמרן בעל הסגנון האמריקני, שעבד באופן צמוד עם קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל על מנת להחיות את הכלכלה האירופית, ניסה להציג את עצמו בעימות כאדם המתאים ביותר לשמור על צרפת כמדינה משמעותית בזירה העולמית, מבחינת ההחלטות שתקבל ומבחינת התחרות עם יתר מדינות העולם. "עבודתו של נשיא איננה עבודה נורמלית ואנחנו לא נמצאים במצב נורמלי", עקץ סרקוזי בהתייחסו להבטחות הולנד להציב מודל נשיאות "נורמלי" ביחס לזה שמפגין הנשיא המכהן. "הנורמליות שלך לא תצליח".

   

  אך הולנד לא איבד את קור רוחו והתמקד בתפקודו של סרקוזי כנשיא. הוא האשים את יריבו הוותיק במינוי חברים לתפקידים בממשלה דבר שערער את שלוותו של סרקוזי, שהטיח בו כי הוא "משמיצן קטן". כשהולנד נשאל על האופן שבו יפעל כנשיא, פירט באריכות את מדיניותו המתוכננת, אך דבריו נפתחו במשפט "כנשיא הרפובליקה אפעל למען...". סרקוזי מיהר להגיב בסרקאזם: "נאום יפה נתת... עינינו מלאו דמעות... הדברים שאמרת על עצמאות השופטים הם בדיחה".

   

  ההסכמה: ההתמודדות עם המוסלמים

  כשהסביר סרקוזי כי הוא אינו האשם במשבר הכלכלי בצרפת, מיהר הולנד לתקוף גם הוא את הנשיא בעל אורח החיים הראוותני. "מר סרקוזי, אתה לא מגלם באופן אמין את הקורבן. זו לא לעולם לא אשמתך. תמיד יש לך שעיר לעזאזל. 'זה לא אני, זה המשבר שהיכה בי'". בהמשך העימות, שעסק ברובו בתחום הכלכלי, התפאר סרקוזי בכך ש"התחמקנו בהצלחה מהיעלמותה של יוון... אני לא בטוח שמר הולנד היה מתמודד עם זה יותר טוב". הולנד מיהר להגיב: "אירופה עוד לא יצאה מהמשבר והיא על סף גל נוסף שלו".

   

  במהלך העימות הטלוויזיוני, שנדמה יותר לתחרות הכחשות, סרקוזי טען כי הולנד "משקר" וכשציטט את יריבו מיהר המנהיג הסוציאליסט להדגיש כי "מעולם לא

  אמרתי את זה". נראה כי העובדות בעימות לא היו בראש מעייניהם של שני המועמדים, שפעמים רבות ניסו להתגבר זה על קולו של זה, במטרה להטיח האחד בשני שאלות - מבלי להתעניין בתשובות.

   

  עם זאת, השניים הסכימו על האופן שבו על צרפת להתמודד עם המיעוט המוסלמי ההולך וגדל בקרבה. סרקוזי גינה את אלו שהשוו אותו למשתפי הפעולה עם המשטר הנאצי בשל דבריו החריפים בנושא המהגרים. "גבולות אינם דבר רע", אמר סרקוזי. הולנד הסכים והדגיש כי לא יסכים להפרדה בין גברים ונשים או לתפריטים מיוחדים במוסדות שונים על מנת לרצות את דרישת המוסלמים. כמו כן, הולנד הביע תמיכה חד משמעית באיסור על כיסוי פניהן של נשים ברעלות ברחבי צרפת.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רויטרס
  הרבה לצעוק "זה שקר!". סרקוזי
  צילום: רויטרס
  צילום: רויטרס
  הפתיע ששרד את העימות. הולנד
  צילום: רויטרס
  מומלצים