שתף קטע נבחר

אלשיך הכריעה: מינוי מפרק זמני לדלק נדל"ן

השופטת ורדה אלשיך הכריעה היום בבקשת הפירוק כשהחליטה למנות מפרק זמני לדלק נדל"ן. יחד עם זאת, השופטת שולחת מסר לתשובה: "כדאי שתגיע להסדר לפני כניסת המפרק"

אם לא תהיה התפתחות דרמטית של הרגע האחרון, דלק נדל"ן הנמצאת במשא ומתן עם מחזיקי אג"ח לקראת הסדר חוב הולכת לפירוק - כך החליטה היום השופטת ורדה אלשיך, סגנית נשיאת בית המשפט המחוזי בתל אביב.

 

 

עד שלא ימונה מפרק זמני לדלק נדל"ן האופציה להסדר חוב בחברה עדיין על הפרק, אך כעת לכל הצדדים המעורבים בעניין יש דד ליין סופי ומוחלט באשר לתאריך בו הם יכולים להגיע להסדר.

 

כך או כך, אלשיך שולחת מסר ליצחק תשובה, בעל השליטה בדלק נדל"ן: "כדאי שתגיע להסדר לפני כניסת המפרק".

 

המפרק, עו"ד חגי אולמן, ימונה ב-13 במאי. אלשיך קוראת לו לבצע חקירות למנהלי החברה, לבעלי השליטה בה, ולמצוא את המחדלים שהביאו לקריסת החברה.

 

אלשיך מבקרת את התנהלות תשובה 

אלשיך מעלה ספק רב בנוגע לאפשרות שדלק נדל"ן תגיע להסדר חוב: "לא אוכל להימנע מלומר: ספק גדול אם דווקא תקופה קצרה נוספת תאפשר לחברה להבריח את נכסיה, ככל שאלו הוברחו עד כה. כך, נוכח העובדה כי מצבה העגום של החברה נמשך במשך חודשיים, ואף התוצאה אליה היא מגיעה כיום כבר 'עמדה בפתח' במשך תקופת מה".

 

המשמעות של מינוי מפרק זמני לדלק נדל"ן היא שהחל מרגע מינויו הוא ינהל את נכסי החברה והיא ותועבר לאחריותו המלאה לכל המשתמע מכך.

 

אלשיך רומזת בין היתר בהחלטתה למנות מפרק זמני על התנהלות לא תקינה של יצחק תשובה: "הוגשה בקשת כינוס זמני (שהוגשה בבהילות על ידי לא אחרת מחברה, אשר ליצחק תשובה יש יותר מקשר אליה".

 

בעלי האג"ח בדלק נדל"ן פנו רק השבוע לאלשיך בטענה כי תשובה מנהל את המשא ומתן מולם שלא בתום לב, אחרי ש"כלכליסט" חשף בשבוע שעבר שבכוונת תשובה לחתוך את תרומתו להסדר החוב ב-750 מיליון שקל.

 

ערן מיטל, מנכ"ל דלק נדל"ן אמר עוד לפני שבועיים שלאור דרישות הריבית הגבוהות של בעלי האג"ח מהחברה נראה שלא יהיה מנוס אלא לפרק אותה.

 

בעלי אג"ח כ"ה יצטערו?

נציגות האג"ח שהעלתה את הדרישה לפרק את דלק נדל"ן הייתה נציגות אג"ח כ"ה שמאוחר יותר אף החמירה את דרישתה בבקשה לכפות הרמת מסך על תשובה.

 

יחד עם זאת, במצב של פירוק תקוצץ התמורה שיקבלו בעלי האג"ח באופן משמעותי, גם בהשוואה להצעת ההסדר המצומצמת של תשובה. נציגות אג"ח כ"ה דורשת כי בעל תפקיד, יחקור, יבחן וימליץ לבית המשפט לנקוט בכל הפעולות הדרושות לשם הרמת מסך ובירור אחריות נושאי המשרה והדירקטורים של החברה ושל חברת האם לשעבר. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תשובה. בעל השליטה בדלק נדל"ן
צילום: גיל יוחנן
מומלצים