שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  כנס פרפורמנס ראשון מסוגו ייערך בירושלים

  הכנס שיארח יוצרים מובילים בתחום הפרפורמנס והאמנות מישראל ומהעולם, יציין 25 שנות פעילות לבית הספר לתיאטרון חזותי בירושלים

  כנס בינלאומי לפרפורמנס יציין 25 שנות פעילות של בית הספר לתיאטרון חזותי בירושלים. הכנס, שייפתח ב-22 במאי וייפרש על פני שלושה ימים, יארח אמנים ותיאורטיקנים מובילים בתחום מישראל ומהעולם וייערך אחת לשנתיים. כחמישים אמנים ממגוון תחומים ייקחו חלק בשנתו הראשונה של האירוע בהם רותי דירקטור, סמדר יערון, תמר רבן, רובי אדלמן, מאיה דוניץ וקבוצות יוצרים בהם "איפה דנה" וכן "סלה-מנקה". כמו כן יגיעו לישראל לקראת האירוע יוצרים מגרמניה, צ'כיה ושוויץ.

   

  תמר רבן. בין אורחי הפסטיבל (צילום: ענת מיסברג) (צילום: ענת מיסברג)
  תמר רבן. בין אורחי הפסטיבל(צילום: ענת מיסברג)
   

  את האירוע מנהל אמנותית, גיא גוטמן, שאומר: "פרפורמנס הפך במרוצת הזמן למושג בסיסי ורלוונטי בעולם האמנות, שחוצה את גבולות הבמה ומשויך לתופעות ולמדיומים שונים. בעשורים האחרונים נעשה בו שימוש בתחומי מחקר רחבים ומגוונים כגון פילוסופיה, אנתרופולוגיה, סוציולוגיה ולימודי תרבות ומגדר. מטרת האירוע היא להעמיק ולחשוף את העשייה בתחום בישראל ובעולם ולהרחיב את השיח בנושא". לצד מופעים, עבודות וידאו ואירועים פרפורמטיביים יקיים הכנס גם רבי שיח, פאנלים, הרצאות ומפגשי אמן.

   

  נושא האירוע, "פרפורמנס 0:1" הוא מעורבויות ויתייחס לאמנות הפרפורמנס בין הפרטי והציבורי. "בשנה בה המעורבות האישית והחברתית עומדת במרכז הדיון הישראלי והעולמי, מיטשטשים הגבולות בין פעולות אישיות לבין המחוות הציבוריות", אומר גוטמן ומדגיש, "המרחב הציבורי הפך להיות במה מרכזית להתרחשות פיזית פרפורמטיבית דרמטית. ההתגייסות האדירה למאבק החברתי, הציפה שאלות רבות לגבי המעורבות החברתית של כל פרט והגדירה מחדש את מערכת הגומלין המתקיימת בין הפרט לבין הקולקטיב. הכנס ייגע במובנים ובאפשרויות של פעולה אמנותית מול המציאות הפוליטית העכשווית ובאסתטיזציה של פעולה ציבורית ופוליטיזציה של אירוע אמנותי".

   

  בימי הכנס יפעל בית הספר לתיאטרון חזותי כאתר מופע פתוח שבו מוזמן הקהל לעבור מאירוע אחד למשנהו. כמו כן יפתח בית הספר לקהל גם את הספרייה וחדר ההקרנות. מפגשי האמן, ההרצאות והפאנלים יהיו פתוחים לקהל ללא תשלום.

   

  בית הספר לתיאטרון חזותי הוקם בירושלים ב-1986 על ידי קבוצת אמנים ששותפים בביסוסה של תפיסה אמנותית בינתחומית בישראל. בית הספר משלב אמנויות חזותיות ווקאליות ועוסק לצד אמנויות הבמה גם במוזיקה, קול, סאונד, אמנויות המסך ואמנויות פלסטיות.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  סמדר יערון. ברשימת המשתתפים
  לאתר ההטבות
  מומלצים