שתף קטע נבחר

שיחות למוקד בב"ש: מרעש לדקירות, תוך שעתיים

חקירת רציחתו של גדי ויכמן, אב לשניים שנדקר למוות לאחר שהעיר לחבורת נערים על רעש שעשו מתחת לביתו, עדיין לא הביאה למעצר חשודים. המשטרה הגיבה לתלונות השכנים: ניידת סרקה את האזור אחרי חצות ולא מצאה סימנים לרעש. שעתיים לאחר מכן, המוקד קיבל כבר דיווח על קטטה

גדי ויכמן, בן 36, נרצח הלילה (שבת) בבאר שבע לאחר שהעיר לקבוצת נערים על רעש שעשו בגן סמוך לביתו. המשטרה עדיין לא עצרה חשודים במעשה, ומוסיפה לחקור את האירוע במטרה ללכוד במהירות את הדוקרים.

 

במקביל, התייחסו במשטרה לטענות חברים שכנים, שביקרו את התנהלותם במהלך האירועים. אלו אמרו כי למרות שיחות שנעשו למוקד העירוני ולמוקד 100, איחרו השוטרים להגיע למקום, ולא הצליחו למנוע את השתלשלות האירועים הטראגית.

 

על פי בדיקת המשטרה, הגיעו למוקד 100 של המחוז הדרומי שתי שיחות טלפון - אחת בשעה 00:15 והשנייה כעבור שלוש דקות. בשתי השיחות הובעו תלונות על הקמת רעש. ניידת אשלים שהגיעה למקום סרקה את האזור ולא מצאה דבר. בשעה 02:15, הגיעו שתי שיחות נוספות למוקד משכנים ברחוב בר ניסן, שדיווחו על קטטה ודקירות. לטענת המשטרה, תוך דקות בודדות הגיעו למקום כוחות גדולים. החוקרים הדגישו כי מעבר לכך לא נתקבלו שיחות נוספות על הקמת רעש באזור.

 

גופתו של ויכמן, אב לשניים - בת שנתיים ובן תשע - הייתה מוטלת הלילה באמצע הפארק הקטן שברחוב. הוא נדקר בפלג גופו העליון. פרמדיקים ביצעו בו פעולות החייאה, אך נאלצו לקבוע את מותו. בני משפחתו הסתגרו בביתם שבמרחק מטרים ספורים מהגן, ונאלצו לראות מהדירה שבקומה הרביעית את גופת יקירם.

 

גופת הנרצח, הלילה בבאר שבע (צילום: הרצל יוסף) (צילום: הרצל יוסף)
גופת הנרצח, הלילה בבאר שבע(צילום: הרצל יוסף)
 

חבריו של ויכמן סיפרו כי פגשו אותו רק כשעה וחצי לפני התקרית. מדבריהם של בני המשפחה וחבריהם עולה כי כחצי שעה לפני הדקירה שמעו בני הזוג רעשי ניפוץ בקבוקים, והתקשרו למשטרה שלטענתם לא הגיעה למקום. לאחר שהמנוח ניסה להרדים את בתו הקטנה, הוא החליט לרדת למטה ולבקש מחבורת הנערים לשמור על השקט.

כשירד התקשרה אשתו פעם נוספת למשטרה, שהגיעה לגן - לאחר שנדקר.

 

השכנים ברחוב סיפרו כי הרעש שהקימו הנערים והמוזיקה ששמעו בפארק כבר הפכו לדבר שבשגרה. "הרעש הזה חוזר על עצמו כל שבוע", אמר אחד מהם. "כל הזמן אנחנו מתקשרים למוקד העירוני להתלונן. הם מפסיקים את הרעש ואז שוב חוזרים להרעיש. לפעמים בבוקר אני עובר ורואה את בקבוקי השתייה והנרגילות. הבחור הזה שילם בחייו רק כי ביקש מהם להיות בשקט. דקרו אותו וזרקו אותו ככה. זו תסמונת סוף השבוע. בן אדם הולך להעיר לאנשים על הרעש ופשוט לא חוזר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גדי ויכמן
צילום: הרצל יוסף
הרצל יוסף
גופת הקורבן בבאר שבע
הרצל יוסף
זירת הרצח
צילום: הרצל יוסף
שוטרים בזירת האירוע, הלילה
צילום: הרצל יוסף
מומלצים