שתף קטע נבחר

צילום: עופר עמרם, אוהד צויגנברג, חיים צח, עידו ארז

בצל הקדמת הבחירות: ועידת הליכוד מתכנסת

ראש הממשלה צפוי להתמנות ליו"ר הוועידה ולדבר לראשונה בפומבי על הקדמת הבחירות. שר המשפטים נאמן כנראה מצטרף לבגין ופלד, ולא ימשיך לממשלה הבאה. מקורבי נתניהו אמרו שהוא מתכוון להקים ממשלה קטנה יותר: "הדבר הנכון"

ועידת הליכוד תתכנס אחר הצהריים (יום א') כשבמוקד עומד נושא אחד - נאומו של ראש הממשלה. דבריו של בנימין נתניהו, שיתייחס לראשונה בפומבי להקדמת הבחירות, צפויים להאפיל על ההצבעות הפרוצדורליות של הוועידה, שחשיבותן נמוכה.

 

הבחירות מתקרבות - עוד כתבות ב-ynet:

מקורבי לפיד: אם לבני מוסיפה כוח - לאחד כוחות

בהקפאה: החוקים שימתינו לאישור הכנסת הבאה

נערכים לפריימריז: "לעבור מהר למאבק האמיתי"

  

נתניהו צפוי להסביר מדוע הקדמת הבחירות ל-4 בספטמבר בלתי נמנעת. הוועידה תאשר את העברת קביעת מועד הפריימריז לוועדת הבחירות של המפלגה, לאחר שנתניהו עצמו ייבחר ליו"ר ועידה מוסכם, בעקבות הסכמתם של השר מיכאל איתן וח"כ דני דנון להסיר את מועמדותם. בחירתו של יו"ר הוועידה נדרשת לצורך אישור מהלכים פרוצדורליים הנוגעים לבחירות הפנימיות, למשל קביעת מועד הפריימריז, שיתקיימו ככל הנראה בחצי הראשון של חודש יוני.

 

בליכוד מעריכים כי שלושה שרים לא יהיו בכנסת הבאה וגם לא בממשלה: יוסי פלד, בני בגין ויעקב נאמן. בגין עדיין לא קיבל החלטה סופית, אולם נאמן ציין בשיחות סגורות כי הוא לא צפוי להמשיך בתפקידו. משמעות הדבר - נתניהו יהיה חייב לשלושה אישים פחות.

 

בכירים בליכוד המקורבים לנתניהו העריכו כי ממשלתו הבאה תהיה קטנה בכעשרים אחוז

מן הממשלה הנוכחית, המונה 29 שרים. "נתניהו עוד לא החליט בנושא, אך זה הדבר הנכון לעשות", אמרו הבכירים, "זה נכון שהדברים יתבהרו אחרי הבחירות במשא ומתן הקואליציוני, אך לראש הממשלה הפריע במהלך הקדנציה כולה העובדה שהממשלה כה מנופחת. לכן הוא גם לא מינה שר רווחה חדש. הוא רצה שיהיו פחות שרים".
 

ולא רק בהרכב השרים ייתכנו שינויים. מזכיר הממשלה, צבי האוזר, שוקל אם להתמודד לכנסת על משבצת מחוז תל אביב בליכוד. האוזר עדיין לא קיבל החלטה והוא בוחן את ההיתכנות של בחירתו, במיוחד לנוכח העובדה שנתניהו צפוי להרחיב את הרשימה הארצית ולדחוק את המחוזות למקומות נמוכים יותר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. רוצה ממשלה קטנה יותר
צילום: חיים צח
לא יהיה בממשלה הבאה? יעקב נאמן
צילום: מוטי קמחי
מומלצים