שתף קטע נבחר

מחקר ענק: ריצה מאריכה את החיים בכ-6 שנים

מחקר ענק שנערך בדנמרק וכלל אלפי נשים וגברים מצא כי די בשעה של ריצה בשבוע כדי להאריך את תוחלת החיים. הסיבה: הריצה מעלה את רמות הכולסטרול הטוב ומפחיתה יתר לחץ דם

ריצה מאריכה את תוחלת החיים שלכם: מחקר חדש, שכלל אלפי נשים וגברים, מצא כי אלה שרצו שעה עד שעתיים וחצי בשבוע היו בעלי תוחלת חיים גבוהה בהרבה מזו של אחרים. המחקר הוצג בכנס EuroPRevent2012 המתקיים כעת בדבלין שבאירלנד.

 

קראו עוד על ריצה :

 

המחקר נערך כחלק ממחקר בריאות הלב בקופנהגן, שעקב אחר 20 אלף גברים ונשים דנים, בגילאי 93-20, מאז שנת 1976. צוות החוקרים עקב אחר שיעור התמותה בקרב חלק מהקבוצה שמנתה 1,116 גברים ו-762 נשים, במשך למעלה מ-35 שנה.

 

המחקר הראה כי בקרב קבוצת הרצים סיכון התמותה היה נמוך ב-44% בהשוואה לאלה שאינם רצים. עוד עולה כי הריצה האריכה את תוחלת החיים ב-6.2 שנים בגברים, וב-5.6 שנים אצל נשים.

 

ניתוח הממצאים הראה קשר הפוך בין שיעור התמותה לריצה: ככל שעלה המאמץ הגופני - עד לנקודה אופטימלית מסוימת - כך ירד שיעור התמותה. תדירות הריצה האופטימלית שנקבעה היא כאמור ריצה בת שעה עד שעתיים וחצי בשבוע, על פני שניים או שלושה אימונים.

 

החוקרים הסבירו כי לריצה יתרונות בריאותיים רבים, ובהם הגברת תצרוכת החמצן, הגברת רגישות רקמות הגוף לאינסולין, רמות גבוהות יותר של כולסטרול טוב (HDL), ירידה בלחץ הדם והפחתה ביצירת קרישי דם. ריצה תדירה משפרת גם את צפיפות העצם ותפקוד מערכת החיסון, מפחיתה זיהומים ודלקות ומגינה מפני השמנת יתר.

 


 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
בקרב קבוצת הרצים סיכון התמותה היה נמוך ב-44%
צילום: shutterstock
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים