שתף קטע נבחר

תומכי וינר תלו שלטים נגד ברק: "היכן הקלטות?"

תומכיו של ראש לשכת הרמטכ"ל לשעבר, שמבקר המדינה טען שעסק באיסוף מידע מכפיש על לשכת שר הביטחון, תלו שלטים נגד ברק ותהו איפה הקלטות מלשכתו: "אסור שהש.ג ישלם"

הקרב על דו"ח מבקר המדינה בפרשת "מסמך הרפז " יורד לרחוב: שלטי תמיכה נתלו לפנות בוקר (יום א') במספר מוקדים באזור תל אביב וירושלים, שבהם קוראים חבריו של אלוף-משנה ארז וינר לאשר את חידוש החקירה הפלילית בפרשה.

 

בשלטים קראו "לחקור את מחיקת הקלטות של אהוד ברק", ותהו "היכן הקלטות של שר הביטחון?", "אסור שהש.ג ישלם את המחיר". השלטים נתלו בכניסה לירושלים, בשער הגיא, בגשר הבורסה ברמת גן ועל מספר גשרים מרכזיים בנתיבי איילון, ובכלל זה על גשר הולכי הרגל שמוביל לבסיס הקריה ומשרד הביטחון בתל אביב.

 

שלטים בנתיבי איילון (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
שלטים בנתיבי איילון(צילום: ירון ברנר)
 

מסמך הרפז, שנחשף ב-2010, הציג מזימה לכאורה לפגוע ברמטכ"ל גבי אשכנזי ולהביא למינויו של יואב גלנט לרמטכ"ל. בועז הרפז, סגן-אלוף במילואים, הודה בתחילה בזיוף המסמך לבדו, אך חזר בו - והפרקליטות עדיין לא החליטה אם להגיש נגדו כתב אישום. מבקר המדינה מתח בטיוטת הדו"ח שלו ביקורת על אלוף-משנה וינר, ראש לשכת הרמטכ"ל לשעבר, שעמד בראש קבוצת אנשים שעסקו באיסוף חומרים על שר הביטחון. על פי הטיוטה, תכליתן של שיחות שהתקיימו בין וינר להרפז הייתה לאסוף מידע מכפיש על לשכת שר הביטחון.

 

בימים האחרונים פנה מבקר המדינה לפרקליטות המדינה, בבקשה לשקול לפתוח בחקירה פלילית נגד וינר. חומר הראיות שעמד בפני מבקר המדינה בעת חקירת פרשת מסמך הרפז היה לטענת אנשי וינר בלתי סימטרי: לטענתם, הרמטכ"ל לשעבר אשכנזי העביר למבקר המדינה מאות שעות הקלטות מלשכתו, ואילו בלשכת ברק מערכת ההקלטה לא פעלה ומסמכים רבים לא נמצאו. 

 

התומכים בוינר פנו כבר לפני כחודשיים למפכ"ל המשטרה בבקשה לחדש את החקירה בעניין הקלטות. המטה כולל 13 קצינים במילואים, רובם בדרגת סגן-אלוף, ובראשו עומד אל"מ (במיל') יהודה ברוק. הוא הסביר ל-ynet: "התעלמו אז מפנייתנו, אבל בפוליטיקה כמו בפוליטיקה הוחלט להמליץ לחדש את החקירה. זה טוב, והאמת חייבת לצאת לאור. למדתי שאדם לא אשם עד שהוא אשם, וניתן לו את כל התמיכה בעיקר שאנחנו מכירים את ערך המוסר והחברות שלו".

 

ברוק הוסיף: "אין פה שום מקום לעבירה פלילית או מינהלית מצידו של ארז. הוא לא נמצא שם בכלל". הוא וחבריו נערכו לתלות את השלטים כבר ביום חמישי, עוד לפני הפרסומים בסוף השבוע שלפיהם עשויה להתחדש החקירה במשטרה. "לא נפריע להליך, אין לנו שום דבר אישי נגד מבקר המדינה. ארז הוא היחיד שעדיין לובש מדים בפרשה הזו, והוא מנוע מלדבר ולהגיב או להקים לובי".

 

וינר עצמו, שמחה לאחר פרסום הטיוטה כי "הפגר של הפרשה" דווקא לא נחשף, עדיין משרת בצה"ל. הוא יועד לתפקיד קצין חינוך ראשי, אך החלטה לגבי עתידו בצבא צפויה להתקבל ככל הנראה על ידי הרמטכ"ל, רב-אלוף בני גנץ, רק לאחר שיתקבל הדו"ח הסופי של מבקר המדינה בפרשה.

 

הוא אמור היה להתייצב מחר בבג"ץ לדיון בעתירתו נגד מבקר המדינה, שבה דרש מהשופטים שיורו ללינדשטראוס למסור לו את כל חומר החקירה בפרשה, בטרם ימסור את תשובתו לטיוטת הדו"ח. אך המדינה ביקשה לדחות את הדיון, ובג"ץ נענה לבקשה וקבע כי המדינה תגיש הודעת עדכון בתוך שבוע בעניין עמדתה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שלטים למען וינר
צילום: ירון ברנר
וינר. עדיין במדים
צילום: שאול גולן
נתיבי איילון משולטים
צילום: ירון ברנר
פעל בלשכת אשכנזי (ארכיון)
צילום: מוטי קמחי
מומלצים