שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הבורסה ננעלה בירידות; ת"א 25 איבד 1.7%

  מדד ת"א 25 ות"א 100 ירדו בכ-1.8% ומדד הבנקים השיל 2.2% על רקע הירידות בוול סטריט בסופ"ש. מניית אפריקה איבדה 2.9% לאחר שהחברה דיווחה על גיוס מוצלח של 214 מיליון שקל. מודיעין זינקה ב-4.8% על רקע אישור רכישת 10% מהזכויות בקידוח שמשון. אי.די.בי צללה ב-6.5%

  המסחר בבורסה בתל-אביב ננעל היום (א') בירידות חדות, על רקע הירידות החדות שנרשמו בסוף השבוע בבורסת וול סטריט בניו-יורק - בצל האכזבה מנתוני התעסוקה לחודש אפריל בארה"ב.

   

  מדד תל-אביב 25 ירד ב-1.76% ל-1,147.07 נקודות; מדד תל-אביב 100 ירד ב-1.78% ל-1,048.52 נקודות; מדד בלוטק 50 ירד ב-2.45% ל-325.95 נקודות ומדד נדל"ן ירד ב-1.48% ל-287.17 נקודות.

   

  ברקע המסחר

  שר האוצר, יובל שטייניץ, צפוי למנות מחר (ב') את רו״ח דורון כהן למנכ״ל משרד האוצר במקומו של חיים שני, שפרש בדצמבר האחרון בצל המחאה החברתית. כהן החליפו בתפקיד מאז ועד כה.

   

  השבוע תחל עונת הדו"חות, עם פרסום תוצאות הרבעון הראשון של טבע, בזק, שופרסל ונייס.

   

  כלכלני בנק הפועלים מעריכים כי "עונת הדו"חות המקומית תציג תמונה פושרת, כשעיקר העוצמה תהיה בחברות המוטות לחו"ל, לעומת ביצועים חלשים של החברות המוטות לשוק המקומי. בהיעדר אירוועים משמעותיים בכלכלה המקומית, הבורסה בתל-אביב תמשיך להיות מושפעת מהנעשה בשווקים הגלובליים", כך לפי הפועלים.

   

  עם זאת, לטווח הארוך כלכלני הבנק סבורים כי השוק המקומי מתומחר ברמות מחירים נמוכות יחסית להשקעה, וממליצים להישאר בחשיפה מנייתית מתונה לבעלי אורך נשימה על רקע התנודות בשוק. 

   

  כצפוי, נגיד הבנק המרכזי של אירופה, מריו דראגי, הותיר את הריבית בגוש היורו ברמה הנמוכה של 1%. לפי דראגי, האפשרות שקצב הצמיחה בגוש היורו יירד נחשבת גבוהה יותר מאשר התגברות קצב הצמיחה - עדיין עומדת על הפרק.

   

  וול סטריט סגרה את השבוע בירידות חדות. בסיכום שבועי דאו ג'ונס ירד ב-1.4% ונאסד"ק איבד 3.7%. בורסות אירופה נסגרו ביום שישי בירידות חדות על רקע נתוני התעסוקה בשוק האמריקאי. הדאקס בגרמניה השלים ירידה שבועית של 3.5%. מחיר חבית נפט צלל ביום שישי ב-4% מתחת ל-100 דולר לחבית.

   

  מניות במרכז

  הבנק הבינלאומי הפחית את שווי אגרות החוב של אי.די.בי אחזקות ואי.די.בי פיתוח כאג"ח ראויות לשימוש כבטוחות. לדברי דוברת הבנק, ההחלטה נפלה כבר בחודש פברואר אך היא אינה מאשרת כי הדירוג של האג"ח ירד לאפס. המשמעות היא שאחזקות אגרות החוב בתיק לא יכולה לשמש כבטוחה לקבלת אשראי לרכישת ניירות ערך אחרים.

   

  אפריקה ישראל שבשליטת לב לבייב, השלימה בהצלחה הנפקת זכויות לבעלי המניות וגייסה 214 מיליון שקל, כך הודיעה היום החברה. לבייב הזרים סכום של 102 מיליון שקל, ובכך השלים את מלוא "השקעת המנה השנייה" כפי שהוגדרה במסגרת ההסדר עם בעלי האג"ח. 

   

  השותף הכללי במודיעין אישר את רכישת 10% מזכויות ישראמקו ברישיון הקידוח הימי שמשון. הסיבות להצדקת ההחלטה, לפי ההודעה הן "הסתברות להצלחה להימצאות גז ונפט בשדה הרישיון והכמויות המוערכות של המשאבים הפרוספקטיביים על פי ד"וח הערכת המשאבים שפורסם ב-24.4". 

   

  טאו תשואות שבשליטת אילן בן דב הודיעה כי חסרים לה אמצעים בסך של 155 אלף שקל לצורך מימון פעילותה השוטפת לחודש אפריל, וכי אין ודאות שיהיה ברשותה מימון לפעילות בחודשים מאי ויוני השנה. פניית החברה לבנק לאומי ולבעל השליטה בה בדבר העמדת מקורות מימון, לא זכתה לתגובה. 

    

  נובל אנרג'י האמריקאית פירסמה כי קידוח ליוותן 1 הופסק בחמישי האחרון על רקע קשיים שנבעו מלחצים גבוהים בשלב קידוח האקספלורציה. עם זאת, גוברות הערכות להימצאות מאגר נפט תחת השכבה בה הופסק הקידוח. המידע האחרון שפירסמה החברה כלל את הודעתן של השותפות הישראליות לפיה קיים פוטנציאל להפקת 600 חביות נפט במקום - פי 6 מהצריכה השנתית בישראל. "המידע לו חיכינו עדיין לא קיים, לכן קשה להעריך את הפוטנציאל הכללי", אמר אנליסט האנרגיה גיל בשן מבית ההשקעות איי.בי.איי.

   

  בתוך כך, כפי שנחשף ב"כלכליסט", הבנקים הזרים, בראשות ברקליס ו־HSBC, פנו למוסדיים בהצעה לרכוש את ההלוואה שהעניקו לשותפות תמר, אך נתקלו בסירוב. כמעט כל הגופים הישראליים דחו את ההצעהמחשש להיות מזוהים כמי שהעניקו מימון ליצחק תשובה, בימים שבהם המשבר בדלק נדל"ן שבשליטתו והעימות בינו לבין המוסדיים על רקע הסדר החוב לחברה, מצויים בשיאם.

    

  דלק נדל"ן שבשליטת תשובה סוללת דרכה בדרך לפירוק. השופטת ורדה אלשיך החליטה ביום חמישי האחרון על מינוי מפרק זמני לחברה. 

   

  ג'יי.פי מורגן מצטרף לקרן בראשית ולחברת הביטוח מנורה במתן הלוואה של 50 מיליון דולר לאי.די.בי פיתוח שבשליטת נוחי דנקנר, כך נחשף ב"כלכליסט".

    

  נכסים ובנין גייסה 400 מיליון שקל באג״ח במסגרת הרחבת סדרה ג׳ בריבית של 4.1%. הביקושים חצו את המבוקש והסתכמו ב-700 מיליון שקל. 

   

  אורביט, העוסקת בתקשורת לוויינים, הודיעה על חוזה שני גדול ברוסיה. החברה תספק מערכות עקיבה ותקשורת לוויינים לתחנות תצפית קרקעיות, בהיקף של כ-5.6 מיליון שקל.

  פורסם לראשונה 06/05/2012 10:27

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים