שתף קטע נבחר

גדי ויכמן נקבר. אלמנתו זעקה: "איפה גדי?"

הובא למנוחות תושב באר שבע, שנדקר למוות בסוף השבוע רק כי ביקש מנערים לשמור על השקט. קרוב משפחה זעק "בושה למדינת ישראל", והושתק על ידי נוכחים בלוויה. חברו ספד לו: "הערצתי אותך, היה לך לב עצום ורחב"

דרכו האחרונה של גדי, שרק ביקש שקט: בבית העלמין בבאר-שבע הובא היום (א') למנוחות גדי ויכמן, שנדקר למוות בליל שבת, לאחר שביקש מחבורת נערים להפסיק להרעיש בשעות הלילה. אלמנתו מיכל לוי בכתה במהלך הלוויה. "אני לא רוצה. למה? איפה גדי?", זעקה בכאב. בינתיים, חלה התפתחות דרמטית בחקירה, ואחר הצהריים עצרה המשטרה שבעה חשודים במעורבות ברצח, אחת מהן קטינה בת 16.

 

מאות בני אדם ליוו את ויכמן למנוחות, בהם ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ', מחזיקת תיק החינוך בעיר, ד"ר חפצי זוהר, ומנכ"לית העירייה אבישג אבטובי. אחד מחבריו, שהניח זר על הקבר הטרי, ספד לו: "גדי, אתה חבר שלנו ואנחנו אוהבים אותך. היית חבר בשעת צרה. החיוך שלך יהיה חסר לנו, תמיד החיוך גבר על הכול. גדי לא נשכח אותך, שאלוהים ישמור אותך שם למעלה. תתפלל למעננו ותשמור עלינו".

 

האלמנה מיכל. מאות ליוו את ויכמן למנוחות (צילום: אליעד לוי) (צילום: אליעד לוי)
האלמנה מיכל. מאות ליוו את ויכמן למנוחות(צילום: אליעד לוי)

 

אמו של ויכמן. "הגעת להישגים עצומים" (צילום: אליעד לוי) (צילום: אליעד לוי)
אמו של ויכמן. "הגעת להישגים עצומים"(צילום: אליעד לוי)

 

סבתו של ויכמן. "היה לך לב עצום" (צילום: אליעד לוי) (צילום: אליעד לוי)
סבתו של ויכמן. "היה לך לב עצום"(צילום: אליעד לוי)

 

גדי ויכמן ובתו. אוזלת יד של הרשויות (צילום רפרודוקציה: הרצל יוסף) (צילום רפרודוקציה: הרצל יוסף)
גדי ויכמן ובתו. אוזלת יד של הרשויות(צילום רפרודוקציה: הרצל יוסף)

 

רצח גדי ויכמן - כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

במהלך ההלוויה זעק אחד מקרובי המשפחה "בושה למדינת ישראל", והושתק על ידי הנוכחים. חבר אחר, משה רובכה, ספד לויכמן: "הערצתי אותך. בפרק זמן כל כך קצר הספקת לעשות מה שאנשים אחרים עושים במשך עשרות שנים. היה לך לב עצום, רחב, כל כך הרבה רצון להכיל. הגעת להישגים עצומים בלימודים, בעבודה ובמשפחה. מיכל כל כך זקוקה ותלויה בך, כל כך חסרת אונים מול המצב הזה".

 

צוותים בבתי הספר בבאר שבע הונחו היום להעביר מידע על אודות התנהגות מעוררת חשד של תלמידים או על תלמידים שנעדרו מבתי הספר.בשעות האחרונות חלה התפתחות בחקירה, שהביאה למעצר החשודים. לצד החקירה המשטרתית, נשמעים בשכונות הסמוכות לזירת הרצח קולות של תסכול שמעידים מחד על אירוע בלתי נמנע ומאידך על אוזלת היד שמיוחסת לטיפול הרשויות.  

 

מסע הלוויה של גדי ויכמן, היום בבאר שבע (צילום: אליעד לוי) (צילום: אליעד לוי)
מסע הלוויה של גדי ויכמן, היום בבאר שבע(צילום: אליעד לוי)

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח עם השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ', וקיבל ממנו עדכונים על חקירת מקרי הרצח בסוף השבוע החולף. נתניהו ביקש מהשר לסקור מחר בישיבת הממשלה את פעילות המשטרה נגד אלימות נוער.

 

ויכמן, בן 36 במותו, נרצח בסביבות השעה 2:00 בלילה שבין שישי לשבת, כשירד לגינה הסמוכה לביתו ברחוב בר ניסן בבאר שבע, במטרה לבקש מקבוצת נערים לשמור על השקט. אלמנתו מיכל ותושבים אחרים המתגוררים באזור טענו כי פנו למשטרה מספר פעמים באותו לילה והתלוננו על התנהגות נערים שהתקהלו במקום.

מאחר שהפניות למשטרה לא הועילו, נאלץ ויכמן לרדת לגינה בעצמו.

 

מאוחר יותר התברר כי הפארק ברחוב בר ניסן בבאר שבע מועד לפורענות כבר כמה שנים. לידי ynet הגיעה התכתבות דוא"ל משנת 2010 בין תושב הרחוב לבין העירייה. בהתכתבות פירט אותו תושב כי בני נוער מתקבצים בפארק, שותים, שוברים בקבוקי וודקה ועוד. כמו בסוף השבוע האחרון גם אז: לטענת אותו תושב פניות חוזרות ונשנות למשטרה לא הועילו.

 

במהלך היום הגיע השר אהרונוביץ' לנחם את האלמנה. "אני מזועזע ונחרד ממקרי הרצח הכואבים שאירעו בימים האחרונים", אמר לה. "הקלות הבלתי נתפשת שבה נוהגים פושעים אלו, שלוקחים חיים של אחרים, אינה יכולה להימשך".

 

בחטיבות הביניים ובתיכונים בבירת הנגב, עסקו היום ברצח שאירע בסוף השבוע. בין לבין דיווחו התלמידים על נוכחות של שוטרים בבתי הספר. תלמידה באחד התיכונים בעיר אמרה כי "היו פה שוטרים שדיברו עם ילדים שגרים באזור שבו אירע הרצח. המורות בבית הספר דיברו על מה שקרה וסיפרו לנו מה היה. דיברנו על נושא האלכוהול".

 

בהכנת הידיעה השתתף אטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מיכל, אלמנתו של גדי ויכמן, בלוויה בבאר שבע
צילום: אליעד לוי
גדי ויכמן. "החיוך שלך יהיה חסר לנו"
צילום: הרצל יוסף
מומלצים