שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס, shutterstock

סרקוזי ניצח בישראל: 92.8% תמכו בו

רוב מוחלט של בעלי האזרחות הצרפתית המתגוררים בארץ תמכו בנשיא היוצא. גם יהודי צרפת מאוכזבים: "רואים בו מנהיג פרו-ישראלי"

פרנסואה הולנד ניצח בסיבוב השני בבחירות לנשיאות צרפת שנערכו אתמול (יום א'), אבל האזרחים הצרפתים בישראל הצביעו כמעט כאיש אחד עבור הנשיא היוצא, ניקולא סרקוזי. מתוצאות ההצבעה בישראל עולה כי סרקוזי זכה ב-92.8% מקולות בעלי האזרחות הצרפתית המתגוררים בישראל (9,186 תומכים), לעומת 7.2% בלבד להולנד (713 תומכים).

 

הבחירות בצרפת - כתבות אחרונות

 

הצרפתים המתגוררים בישראל לא הסתירו את אכזבתם מהחילופים בארמון האליזה. גד בוקובזה (62), עלה לישראל מפריז ב-2009, אמר שהצרפתים לא בחרו בהולנד, אלא הצביעו נגד סרקוזי. "המצב הכלכלי הקשה, האישיות של סרקוזי והתקשורת שעשתה צחוק מדמותו של הנשיא היוצא, עשו את שלהם", הוא הסביר מדוע הנשיא היוצא לא נבחר לקדנציה שנייה. 

 

גלעד שליט הצביע בחיפה (צילום: אבישג שאר-ישוב) (צילום: אבישג שאר-ישוב)
גלעד שליט הצביע בחיפה(צילום: אבישג שאר-ישוב)

 

התור לקלפי בירושלים (צילום: מנחם ללום) (צילום: מנחם ללום)
התור לקלפי בירושלים(צילום: מנחם ללום)

 

יהודי צרפת תמכו גם הם בסרקוזי (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
יהודי צרפת תמכו גם הם בסרקוזי(צילום: רויטרס)

 

כגזבר העמותה לשילוב העולים החדשים מצרפת בישראל, התייחס בוקובזה לעתיד יהודי צרפת בתקופת הנשיא החדש. "אני לא חושב שיעלו יותר יהודים עכשיו אחרי הבחירות, כי אין מספיק תעסוקה טובה בשביל היהודים הצעירים שהיו רוצים לעלות", הוא הסביר. "ישנם הרבה מאוכזבים שהגיעו לישראל וחזרו לצרפת בגלל קשיים גדולים מדי, בהם נתקלו פה. האופציות להשתכר בצורה טובה, כפי שהמצב היה בצרפת, לא קיימות".

 

על השפעת הפסדו של סרקוזי על יהודי צרפת ועל ישראל, אמר מאיר מסרי: "ההפסד של הימין שם את הקהילה היהודית במצב לא נוח, כי הרוב המוחלט של יהודי צרפת, גם אלה שגרים בישראל, תומכים בימין ובניקולא סרקוזי בפרט. מדובר במנהיג הצרפתי הראשון שניתן לומר שהבין בצורה שלמה את המצב בישראל, הביע סולידריות ותמך במדינה. יהודי צרפת רואים בו מנהיג פרו-ישראלי".

 

דוד בן נעים, המתגורר בקאן, לא הסתיר גם הוא את אכזבתו: "סרקוזי

 תמיד הפגין חיבה כלפי ישראל והיהודים, הקשרים שלו עם בני הקהילה היו ידועים מאוד. הולנד אינו קרוב כך לקהילה היהודית ולישראל, ואני באופן אישי לא מצפה ממנו לדבר".

 

ד"ר יוסי רוזנצוויג, המתגורר בצרפת כבר 50 שנה, לא הסתיר כי גם הוא תמך בסרקוזי בבחירות. "הוא הנשיא שהכי קרוב ליהודים ולישראל וזו הסיבה שתמיד תמכתי בו. בכל הפעמים, במקומות שונים בעולם, כשהסוציאליסטים עלו לשלטון הם כשלו מבחינה כלכלית", הוא אמר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סרקוזי. נפרד מארמון האליזה
צילום: AP
מומלצים